Kolay Hobiler

Neşe’den Son Günlerin En Sevilen İğne Oyası Modeli

27 Eylül 2019
Neşe’den Son Günlerin En Sevilen İğne Oyası Modeli

Neşe’nin göz nuru iğne oyası kanalından son günlerin en sevilen modeli anlatımlı olarak sizlerle buluşturuluyor.

İğne Oyalarıyla Gelen Şıklık

Artık her alan da değer gören el çalışmaları sayesinde iğne oyası gibi el işleme ürünleri hayatımıza dâhil olmuştur. Çeyizlik sandıkların kilitli kapıları arasında kalmaktan çıkan iğne oyaları yeni bir akım başlatmış ve modaya dâhil olmuştur. Kendi moda akımını oluşturan iğne oyaları artık çeyizlik yazma oyaları, tülbent oyaları, havlu kenarlı olmaktan çıkmıştır. Neredeyse hayatımıza her alanda görülebilir hale gelmiş ve büyük bir ilgi görmüştür.

Artık günümüzde daha çok el yapımı pikeler de, yastık kılıflarında, sehpa örtülerinde karşımıza çıkar hale gelmiştir. Takı ve aksesuar olarak kullanımda da büyük ilgi ve değer gören iğne oyaları ile birbirinden güzel bin bir çeşit model yapmak mümkündür. Kullanım alanı tamamen yapan kişilerin üreticiliğine bağlıdır. Objelerde, ev tekstillerinde, giyim kuşam da her alanda kullanılabilmektedir.

İğne Oyası Çalışmaları

Son Günlerin En Sevilen İğne Oyası Yapılışı

Yapım aşamasında kullanılan malzemesi uygun fiyat da bulunabilir olması ve yapımında az malzeme gerektirmesi iğne oyalarına olan ilgiyi artırmıştır. Temelinde sadece iğne oyaları için yapılmış özel iplere ve kullanılacak olan ip ölçüsüne uygun iğneye ihtiyaç vardır. İğne ve ipin birbirine uygun ölçülerde olması yapılan iğne oyası çalışmasının güzel görünümü için oldukça önemlidir. Uygun ölçülerde kullanılmayan ip ve iğnelerle yapılan çalışmalarda orantısızlıklar oluşur. Yapılan motiflerin bazıları büyük bazıları küçük görünür ki bu görsellik açısında bozukluğa yol açar. Bu nedenle iğne oyası yapımında uygun malzeme ve kaliteli malzeme kullanımı çok önemlidir.

Son Günlerin En Sevilen İğne Oyası Yapılışı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.