Kolay Hobiler

Ok Kirpikli Değişik Tığ İşi Oya Modeli Yapılışı

19 Eylül 2019
Ok Kirpikli Değişik Tığ İşi Oya Modeli Yapılışı

Ok kirpikli değişik yapılan tığ işi oya modeli. Bu oya modeliyle yazma kenarlarınıza farklı bir oya işleyebilirsiniz.

Tığ Oyaları

  Tığ oyası ile yapılan ürünlere her geçen sene yenileri eklenmektedir. Tığ ile yapılan yazmalar ilk sırada yer alsa da aynı zamanda tığ ile yapılan dantel modelleri de hala göz kamaştırmaya ve evleri, çeyizleri süslemeye devam etmektedir. Tığ ile yapılan birbirinden şık masa örtüleri, fiskoslar, oda takımları, pikeler, havlu kenarları bulunmaktadır. Genç kızların çeyizlerini günümüzde hala bu önemli parçalar doldurmaktadır. Tığ oyaları eski zamanlardan bu yana yapılmakta ve günümüzde hala önemini ve değerini korumaktadır.  

 Tığ ile Yapılan Masa Örtüleri    

  Tığ ile yapılan masa örtüleri hala şıklığı ve zarifliği ile evleri süslemeye, güzelleştirmeye devam etmektedir. Tığ kullanılarak yapılan masa örtülerinin bir kısmı tek parçadan oluşsa da daha çok parçaların veya motiflerin birleşmesi ile ortaya çıkmaktadır. Genellikle beyaz dantel ipi kullanılarak yapılan masa örtülerinin son zamanlarda renkli ip kullanılarak yapılan modelleri de çıkmıştır. Tığ oyası arasında en zor parçaların başında gelen masa örtülerini yapmak büyük emek ve zaman gerektirse de ortaya çıkan sonuç tüm çabaya değerdir.

Ok Kirpikli Tığ Oyası Modeli

 Yazma Oyaları

Yazmaların süsü olan oyaların modelleri gün geçtikçe artmaktadır. Tığ ile yapılan oya modellerinde eskiden günümüze gelmiş örneklerin yanı sıra yeni modeller, örneklerde ortaya çıkmaya devam etmektedir. Yazma oyaları çeyiz sandıklarının demir başları arasında yer aldığı için daha fazla özen gösterilmektedir. Tığ, iğne, mekik ve daha pek çok farklı materyal kullanılarak yapılan yazma oyaları güzellikleri ve zariflikleri ile göz kamaştırmaya devam etmektedir.

Ok Kirpikli Tığ Oyası Modeli

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.