Kolay Hobiler

Olay Yaratan Dut Ağacı İğne Oyası Anlatımlı Yapılışı

25 Eylül 2019
Olay Yaratan Dut Ağacı İğne Oyası Anlatımlı Yapılışı

Çıtı pıtı ve çok güzel bir iğne oyası modeli daha. Dut ağacı oyasını ister yazmalara ister havlulara isterseniz de namaz örtülerine işleyebilirsiniz.

İnceliğin Sembolü İğne Oyası Modelleri  

Oldukça zarif ve kaliteli duran iğne oyası modelleri kadınların vazgeçilmezi olanları arasında yer alır. Özellikle de kadınların kendi evlerinde boş zamanlarını değerlendirmek için tercih ettikleri göz nuru işlerin en güzelidir. Özellikle de çeyiz sandıkların olmasa olmazları olan ürünlerdir. Yapımı diğer oya çeşitlerine göre zor olsa da bitirildiğinde de ortaya  güzel örgüler çıkar. Evlerin büyük bir bölümünde karşımıza çıkıp yerini alır. Hem görüntü açısından hem de kullanım açısından diğer satın alınan ürünlere göre daha kaliteli ve kullanışlıdır. Sadece bir iğne kullanılarak yapılan ve kullanılan alana güzellik katan modellerdir. Her kadının yapabileceği birbirinden değişik ve kolay modeller bulunur.  

Dut Ağacı İğne Oyası Modeli Yapılışı

Göz Nuru Katarak Yapılan İğne Oyaları  

Büyük bir göz nuru ile yapılan iğne oyaları kadınların baş tacı olan işlerdir. Sevgiyle ve özenle yapılan bu oya çeşidini öğrenmek için kurslara giderek yapamaya başlayabilirsiniz. Yazma oyaları, masa örtüleri, yatak örtüleri gibi farklı ürünler evlerde en çok kullanılan işlerin başında gelir. Günümüzde her kadın biraz araştırma yaparak öğrenebilir ve kendini geliştirerek kazanç elde eder. Turizm merkezlerinde hediyelik eşya satışı yapılan dükkânlarda hala birbirinden değişik modeller yer alıp, alıcısına ulaşmaktadır. Özellikle de turistlerin de büyük ilgisini çekerek, beğenisini kazanmış durumdadır. Kendi el emeğimizi katarak şık ürünler elde etmek mümkün olup, aynı zamanda da gelir elde etmek için de tercih edilir.

Dut Ağacı İğne Oyası Modeli Yapılışı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.