Kolay Hobiler

Olmaz Dediler Ama Oldu Tığ İşi Oya Modeli Göz Alıcı

17 Aralık 2019
Olmaz Dediler Ama Oldu Tığ İşi Oya Modeli Göz Alıcı

Yapamazsın olmaz dediler ama oldu, tığ işi oya modelleri arasına katabileceğiniz yepyeni bir motif. Hanımlar ben rahat yaptıysam siz de kolay yaparsınız.

Tığ oyaları bizim geleneksel alışkanlıklarımız arasındadır. Eskiden çok daha sık yapılan ve hemen her evde bolca gördüğümüz bu oyalar artık daha az kullanılmaktadır. Ancak bin bir zahmetle ve özenle yapılan bu işler girdiği her yeri estetik olarak daha güzel hale getirir. Buradaki model tığla yapılmakta ve oldukça hoş görünmektedir. Bu modeli eğer örgü ipiyle denerseniz bir şık bir şal ortaya çıkarabilirsiniz. Ayrıca herhangi bir kıyafetinize eklendiğinde ise yine çok güzel görünür ve sizin çok daha şık görünmenizi sağlar. Eğer evde çok vakit geçiriyorsanız ve boş vaktiniz varsa örgü modelleri arasında bir inceleme yapabilir ve ortaya çok güzel ürünler çıkarabilirsiniz.

El Emeği Göz Nuru

Sevdiğiniz birisine özel bir hediye vermek isterseniz bu örnek bir yazma ya da fuların etrafını süsleyebilir. Tığ işleri emek isteyen ince işler arasında olduğu için çok özel işlerdir. Ve özel bir hediye için ideal bir seçenektir. Aynı örnek birbirine eklenerek daha çok yapıldığında güzel bir sehpa örtüsü ya da tül perdeye eklenebilecek şık bir parça da olabilir. Tığla yapılan her örnek ve her iş incelikli ve oldukça şık görünen işlerdendir. Bu yüzden kıyafetlerinizde ya da evdeki eşyalarınızda bunlardan faydalanabilirsiniz. Hazır satın alınmış bir hediye ya da kıyafet yerine bu şekilde özel olarak hazırlanmış işler çok daha dikkat çekici ve güzel olacaktır. 

ETİKETLER: ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.