Kolay Hobiler

Olmazsa Olmaz Dolgulu Örgü Modeli Anlatımı Sizinle

10 Ekim 2019
Olmazsa Olmaz Dolgulu Örgü Modeli Anlatımı Sizinle

Dolgulu örgü modeli kadınların olmazsa olmaz modellerinden birisidir. Yelek, hırka ve şal gibi her şeyde kullanılabilir.

Sevilerek Yapılan Örgü Modelleri

Ölçü almak için şiş sesleri, eşliğinde çağırırlar ördükleri kıyafetin sahibini işte o an çok önemlidir. Örgünün birleştirme gücünü nede hoş yaşamaktalar.  

Ninelerimiz atalarımız nede güzel yaşatırlar kültürel değerlerimizi bizleri biz yapan değerlerimiz nakış olur işlenir halı olur dokunur örgü olur örülür. O örmeler de hayatın içinde varsa onlar dökülür türkülerimiz gibi içimize işlenir. Bu örgü yapılışları bazen karşımıza atkı olur atılır, bazen şapka olur takılır, bazen şal olur sırtımıza destek olur, bazen hırka olur dedelerimizeanılara destek olur. Bazen ise babalarımıza yelek olur annesinin ördüğü değerlisi olur, sevdalısına oyalı mendil sevgi seli olur, yeni doğmuş bebek örgüleri hediye olur, kızlar sandığında çeyiz olur  örgü aslında çok anlam dolu olur.

Dolgulu Örgü Modeli Yapılışı

Örülenler Anılarda Tazeliğini Korur

Örgü örmeye başlayınca dalar gidersiniz uzaklara ama eller çalışır. Anılar gözlerinizin önünde canlandıkça şişler bazen yavaşlar bazen çok hızlanır. Aslında örülen örgü değil sizin anılarınızın toplamıdır. Onun için örülmüş ne olursa elinize aldığınızda emeğin anılarla buluşması yaşarsınız. O emek nede güzeldir içinde alın teriniz göz nurunuz vardır. İşte bundan dolayı bedeli sizin hikâyeniz olduğu için satarken içiniz acır fiyat biçemezsiniz kararsız kalırsınız kolay değildir bedel gözle görülmez  değerini ancak emekten anlayan gereken saygıyı gösterir. Emeğiniz yemek olunca helal kazandığınız paranın keyfine vara vara yemek istersiniz.  

Dolgulu Örgü Modeli Yapılışı

ETİKETLER: ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.