Kolay Hobiler

Örgü Bayan Yelek Modelleri Birbirinden Güzel Tasarımlar

4 Şubat 2019
Örgü Bayan Yelek Modelleri Birbirinden Güzel Tasarımlar

Tığ işi ve şiş işi ile yapılan örgü bayan yelek modelleri birbirinden güzel tasarımları ile bu yazıda. El yapımı yelekleri bu yazıdan inceleyebilirsiniz.

Kadınlar için yapılan ve hepsi birbirinden güzel tasarımlara sahip olan şiş veya tığla örülmüş yelek modelleri kışın sıcacık tutuyor. Yazıda paylaştığımız yeleklerin tığla örülenleri mevsimlik ve şişle örülenleri ise kışlık olarak kullanılmaktadır. Kışlık örgü örecek olanlar genellikle şişle örmeye başlıyorlar. Mevsimlik ve yazlık örgülerde ise daha önce olduğu için tığ kullanılıyor. Yelek yapılışında her ikisi de tercih edilmektedir. Kadınların tercihine ve beğenmiş oldukları modele göre kullanılan malzemeler de farklılık gösteriyor.

Tığ işi yelek modelleri genellikle delikli ve nefes alan motiflerle yapılıyor. Bunlar arasında burgu modeli, çiçek motifleri gibi farklı örgü teknikleri kullanılıyor. Şiş işi yelek modellerinde ise ajurlu modeller, burgulu, saç örgülü, fıstıklı, tomurcuk gibi bir çok örgü modelli kullanılmıştır. Çeyizlik yeleki anne yeleği, gelin kız yeleği gibi örgü yelek yapacak olanlar için fikir vermesi amacıyla bu yazıda bir kaç güzel model paylaştık. Daha önce yelek modelleri kategorisinde bir çok anlatımlı yelek örgü modeli paylaşımında bulunmuştuk. İsteyenler oradan motiflerin anlatımını görebilir.

Aşağıdaki hem tığ hemde şiş işi örgü yelekler bulunmaktadır. Hepsi birbirinden güzel olan modeller el yapımıdır. Kesinlikle makina yapımı değil, kadınların uzun uğraşlar sonucunda ortaya koydukları tasarımlardır. Gelin bu yelekleri inceleyelim.

Örgü Bayan Yelek Modelleri

Burgulu örgü bayan yeleği

Burgulu örgü yelek

Çeyizlik örgü yelek

Çiçek motifli örgü yelek

El örgüsü yelek

El yapımı bayan yelek

El yapımı yelek modeli

Fıstıklı örgü bayan yeleği

Kışlık örgü yelek

Kolay örgü anne yeleği

Örgü bayan yeleği

Örgü bayan yelek modeli

Şiş İşi Örgü Yelek

Şiş İşi Yelek Modeli

Tığ İşi Bayan Yelek Modeli

Tığ İşi Örgü Yelek

Tomurcuk Örgü Yelek Modeli

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.