Kolay Hobiler

Örgü Şal ve Bluz Yapacaklara Araları Fıstıklı Motif Tarifi

21 Haziran 2019
Örgü Şal ve Bluz Yapacaklara Araları Fıstıklı Motif Tarifi

Örgü şal, bluz gibi örgüler örecek olanlar için aralarında fıstık motifleri ile yapılan göz alıcı modeli sizlerde hemen öğrenebilirsiniz.

Kadınların severek yaptığı örgü işi geçmiş yıllardan günümüze kadar uzanan ve değerini hiç kaybetmeyen bir uğraş olmaya devam etmektedir. Sağlıklı bir yaşam için nasıl spor yapmak, yeterli ve dengeli beslenmek gerekiyorsa bulmaca çözmek ve örgü örmekte beyin egzersizi olduğu için hayatımızda önemli bir yere sahiptir. Örgü işini bilen kadınlar ayrıca bu uğraşı sayesinde para kazanmaya başlayabilirler. 

Günümüzde üretilen kıyafetler ve hatta ayakkabılar bile kalitesiz ürünler kullanılarak yapıldığı takdirde sağlığı tehdit eden bir hal alıyor. Bu yüzden insanlar artık el emeğinin önemini de tekrardan anlamış durumdalar. Çevresinde örgü işi bilen hanımlardan belirli bir ücret karşılığında istediği modeli örmesini rica ederek, hem emeğinin karşılığını vermiş olmanın mutluluğunu hem de sağlıklı kıyafet ve ayakkabı kullanmanın mutluluğunu yaşıyorlar.  

Örgüden ayakkabı ve kıyafet olur mu?

Örgü modelleri o kadar fazlalaştı ki oyuncaktan tutun, şapka, atkı, eldiven, patik, yelek, ayakkabı, bluz, oyuncak sepeti, şal gibi daha bir çok çeşit sunabiliriz. Örgü işine başlamak isterseniz en basiti olan lif modellerinden başlayabilirsiniz. 

Araları Fıstıklı Örgü Modeli

Yapımı oldukça basit olan lifler ve patikler sayesinde örgü kabiliyetinizi ilerletebilirsiniz. Daha sonra tüm örgülerinizi bir pakete güzelce yerleştirerek belediyenin ev hanımlarına sunmuş olduğu imkanlardan faydalanabilir ve evinizin bütçesine katkı sağlayabilirsiniz. Her ilçenin belediye binasında ev hanımlarının el emeklerinin satışa sunulduğu bir alan açılmıştır. Sizler örgülerinizin üzerine satmak istediğiniz fiyat etiketini yapıştırıp oraya teslim ettiğinizde, sizin adınıza ve belirttiğiniz fiyattan el emekleriniz satılır. Daha sonra sizi arayarak satılan ürünlerinizin ücretini almanız için tekrar oraya çağırırlar. Örgü örmeyi öğrendikten sonra bu konuyu da gözden geçirmenizi tavsiye ederiz.

Araları Fıstıklı Örgü Modeli

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.