Kolay Hobiler

Ortası İncili Çiçek Motifli Tığ İşi Oya Modeli Yapılışı

30 Eylül 2019
Ortası İncili Çiçek Motifli Tığ İşi Oya Modeli Yapılışı

Ortasında inci bulunan çiçek motifli tığ işi oya modelinin yapılışı tüm ayrıntıları ile birlikte sizinle paylaşılmıştır.

En Güzel Tığ Oyaları

Evde boş vaktiniz varsa ve değerlendirmek isterseniz en güzel seçeneklerden birisi de tığ işleri ile uğraşmaktır. Aslında geçmişte hemen hepimizin anneleri ya da daha büyükleri bu işlerle ilgilenmiştir. Herkesin evinde geçmişten kalan tığla işlenmiş değerli hatıraları vardır. Sakın modası geçti diye düşünmeyin. Bugünün modası herkesten farklı olmak üzerinedir. Siz de kendi emeğinizle kimsede olmayan ürünler ortaya çıkarabilir ve hatta bunu bir geçim kaynağı haline getirebilirsiniz.

Tığla Neler İşlenir?

Havlu kenarları tığla yapılan en yaygın işler arasındadır. Havluların kenarını süslemenin ne anlamı var diye düşünmeyin. Siz de bu yolla çok güzel misafir havluları ya da hediyelik eşyalar üretebilirsiniz. Yazma kenarları da tığla en çok yapılan işler arasındadır. Yazmalar bazen takmak bazen de bir aksesuar olarak kullanılabilir. Bu şekilde kullanacağınız bir yazmayı tığla işleyerek çok daha güzel bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Bu sayede yine orijinal bir eşyanız olur. Sevdiklerinize hediye etmek için de çok güzel ürünlerdir. Ayrıca bu işlere talep halen fazladır. Siz de işlediklerinizi satabilir ve para da kazanabilirsiniz. 

Ortası İncili Çiçek Motifli Tığ İşi Yapılışı

Nasıl Yapacaksınız?

Eğer böyle el işlerine yatkınlığınız ya da hevesiniz varsa internetten talimatları takip ederek yapabilirsiniz. Kolay anlatımlı bir siteden yardım alabilirsiniz. Uzaktan zor görünse de aslında tığ işi yapmak o kadar da zor değildir. Sadece başlarken biraz zorlanır daha sonra alışabilirsiniz. Çıkardığınız güzel örnekleri ve işleri gördükçe de daha fazla yapmak istersiniz.   

Ortası İncili Çiçek Motifli Tığ İşi Yapılışı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.