Kolay Hobiler

Ortası Yaprak İki Kenarı Yıldız Çiçekler Tığ İşi Oya Modeli

25 Mayıs 2019
Ortası Yaprak İki Kenarı Yıldız Çiçekler Tığ İşi Oya Modeli

Orta kısmında yaprak, iki kenarında ise yıldız çiçekler bulunan tığ işi oya modeli. Yazma, tülbent, bebek yüz örtüleri, namaz başörtüleri için uygun bir model.

Merhaba sevgili okurlar tığ işleri konusunda yine yeni bir modelle karşınızdayız. Sizin için beğenerek seçmiş olduğumuz bu modeli eminiz siz de çok sevecek ve beğeneceksiniz. Tığ oyaları içinde en kolayı olan tığ tekniği küçük büyük pek çok kişinin kolayca öğrenebileceği bir tekniktir. Siz de örgü işine yeni el atanlardansanız bu modelimiz başlangıç için doğru bir adres olacaktır. Tığ oyası olarak modelimize başlamadan önce modelimiz için ihtiyacınız olan ip, tığ gibi malzemeleri öncesinden hazır etmeniz gerekir. Bu malzemeleri genelde tuhafiyelerde bulabileceğiniz gibi pazarlarda da bulabilirsiniz. Malzemelerimizi eksiksiz bir şekilde temin etmeye çalışalım ve mümkünde kaliteli malzeme seçelim. Aksi takdirde emeğimiz heba olabilir.

Yıldız çiçekler oya modeli

Yapımı son derece eğlenceli ve zevkli olan modelimizi malzemelerimizi temin ettikten sonra yapmaya başlayabiliriz. Modelimizi yapmadan önce bu modelimizi nerelerde kullanabileceğimizi belirtelim. Tığ oyaları olarak seçmiş olduğumuz modelimizi kullanabileceğimiz yerler olarak yazmalar, havlu kenarları gibi yerlerde kullanabilirsiniz. Yeni örmeye başladıysanız havlu kenarı ile işe başlayabilirsiniz. Yazma yapmak daha ileri bir teknik gerektirmektedir. Önce yazmanın kenarlarını düzgün bir şekilde yapabilmeniz gerekir. Sonrasında yazmaya uygun şekilde örneği geçirmek gerekir. Örme işini ilerlettiğinizde yazma ya da tülbentlere de örneğimizi uygulamaya başlayabilirsiniz. Tabi bu kişiye kalmış bir şey. Kimisi de ne yazma daha basit gelmektedir. Bu konuda karar sizin. Modelimizi istediğiniz yerde kullanabilirsiniz. 

Ortası Yaprak İki Kenarı Yıldız Çiçekler Oya Modeli

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.