Kolay Hobiler

Osmanlı Çiçekleri İğne Oyası Modelleri Hiç Eskimiyor

19 Ağustos 2019
Osmanlı Çiçekleri İğne Oyası Modelleri Hiç Eskimiyor

İğne oyası işi uzun yıllardır yapılmaktadır. Osmanlı döneminde en çok kullanılan el işlerinin başında da iğne oyaları gelmektedir.

Yüzyıllardır iğne işi ile uğraşan kadınlar olduğu için Osmanlı döneminde de hanımlar başörtülerini süslemek için iğne oyalarından faydalanıyorlardı. O zamanlarda da şimdiki gibi en çok kullanılan motiflerin başında çiçek motifleri geliyor. Çiçekli oyalar her zaman başörtü kenarlarında daha güzel durmuştur. Bununla birlikte havlularda da çiçek oyaları deneniyor. Havluları da şık gösteren çiçekli oyalar gün geçtikçe yeni modeller ile karşımıza çıkmaktadır. Bu yazıda sizlere sadece çiçekli olan iğne oyası modellerini paylaşıyoruz. Çok güzel görünen bu oyaları yapmak isterseniz eğer iğne oyaları kategorisine girerek anlatımlarına ulaşabilirsiniz. İlginizi çeken oyanın videosunu izleyerek yapılışını öğrenebilirsiniz.

Aşağıda çiçekli oya modelleri bulunuyor. Bu oyaların hepsi tek tek seçilerek sizlere incelemeniz için paylaşılmıştır. Modeller hakkındaki yorumlarınızı aşağıdan yapabilirsiniz. En güzel iğne oyalarını incelemek için bizi sık sık takip edebilirsiniz. İğne oyası yapacak olanlara şimdiden kolay gelsin.

Osmanlı Çiçekleri İğne Oyası Modelleri

Çiçekli İğne Oyası Anlatımlı Yapılışı
Büyük çiçekleri ile büyüleyen iğne oyası modeli
2019 çiçekli iğne oyası modeli
Büyük Çiçekli İğne Oyası Modeli
Boncuklu çiçek iğne oyası modeli
Mor yazma çiçekli iğne oyası
Çiçekli iğne oyası
Çiçekli iğne oyası
Çiçekli iğne oyaları
Karanfil Çiçekleri iğne Oyası Modeli

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.