Kolay Hobiler

Oyam Şahane Demek İsteyenlere Fıstıklı Tığ İşi Oya Modeli

25 Eylül 2019
Oyam Şahane Demek İsteyenlere Fıstıklı Tığ İşi Oya Modeli

Oyam şahane demek isteyenler için tığ işi ile yapılan rengarenk fıstıklı oya modelinin anlatımına buradan ulaşabilirsiniz.

Tığ Oyası Modelleri

Sanat ve el sanatları sadece keyifli zaman geçirmenin ötesinde iyileştirici, onarıcı, yenikleri öğrenmenin zemini vardır. Sanatla uğraşan kişi ayrıntıları daha iyi yakalamaktadır. Onun için mutlaka sanatın bir dalı ile ilgilenmek ufkunuzun açılmasına da katkısı olmaktadır. Sanatla ilgilenmeyen birisi bakar geçer sanatla ilgilenen eserlere bakarken dalıp derinlere gider. El işleri de sanatın bir parçası olarak iyileştirici yanları çok fazla olmaktadır. Hasta olsanız bile biraz el işi yapmakla kendinize daha iyi hissetmenizi sağlar. Yeni arkadaşlıklar edinmeniz içinde fırsat olabilmektedir.

Şahane Fıstıklı Tığ İşi Oya Modeli

Tığ işi; tığla ipliğin buluşarak ortaya çıkan el işleri denir. Kadınlarımız daima üretken olup ev ekonomisinde de bütçeye çok katkıları olmaktadır. Dışarıdan almaktansa tığ oyası yaparak örmeyi tercih etmektedirler. Böylece ekonomik bir şekilde ihtiyaç giderilmiş olmaktadır. Yapmış olduğu el işlerini yakın çevresine veya pazarda satarak evin geçimine de destek olmaktadırlar. Yeni tığ oyası modelleri üretmenin keyfi yaşanmaktadır.

Tığ İşinin Faydaları

Psikolojik olarak stresi atmanıza ve kafanızın dağılmasına böylece rahatlamanız için en büyük etkendir. Hem zamanı değerlendirmek açısından hem de bir hobi olduğundan üretken olmanın keyfide hayatına olumlu duygular olarak dönecektir. Yatağa yattınız ve bir türlü uyamıyor sağa sola dönüp duruyorsanız kalkıp el işi örmeniz uyumanız için zihninizi ve bedeninizi rahatlamasını sağlayacaktır. Ördüğünüz tığ oyaları satılarak bütçenize katkıda bulunabilirsiniz. Üretken olan insan boş durmayı sevmediğinden yeni fikirler ile kendini yenilerken keyfini yaşar. Alzheimer hastalığı içinde iyi bir tedavi olacaktır. El işi egzersizi yaparken zihniniz uyarılacağı için hafıza kaybınız yavaşlayacaktır.

Şahane Fıstıklı Tığ İşi Oya Modeli

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.