Kolay Hobiler

Papatya Bahçesi Örgü Lif Modeli Hemen Keşfet

8 Ekim 2019
Papatya Bahçesi Örgü Lif Modeli Hemen Keşfet

Papatya bahçesi örgü lif modelinin yapılışını hemen keşfedin. Burada örgü lif modelinin baştan sona anlatımı gösteriliyor.

Çoğu kadın severek yaptığı aktivitelerden olan örgü örmek, en sevilen hobiler arasındadır. Bazılarının hobisi iken bazılarının kazanç kaynağı olan örgü modelleri üstünkörü bir şekilde yapılamamaktadır. Stres attıran ve konsantrasyon düzenleyen örgü örme işlerinde dikkat edilmesi gereken bazı durumlar bulunmaktadır. 

Örgü Örerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

İlk dikkat edilecek nokta, seçmiş olduğunuz ip tercihidir. Eğer ki birden fazla ip alma hedefiniz varsa, bunu aynı markalar üstünden yapmaya dikkat etmelisiniz. Parti numarası da marka kadar önem taşımaktadır. Parti numarası birbirinden farklı iki ip alırsanız, örgü örerken ikinci ipe geçtiğiniz zaman, modelinizin üstündeki rengin değiştiğini görebilirsiniz. Böyle sinir bozucu bir durum yaşamamak için, parti numaralarını gerekirse iki kez kontrol etmelisiniz. Ütü yapılmayan iplerle örgünüzü tamamladıktan sonra, düzelmesini istiyorsanız yatak ya da kanepe altına koyarak düzelmesini sağlayabilirsiniz. Tüylü ip kullanmayı seviyor ancak dökülmesinden rahatsız oluyorsanız, bir gece önceden ipi poşetin içine koyup buzlukta bekleterek tüy dökülmesini yarı seviyeye indirebilirsiniz. Beğendiğiniz yelek modelleri bedeninize uygun olsun  istiyorsanız, kullanmış olduğunuz bir kazakla ölçerek bedeninize uygun örgü modelini çıkarabilirsiniz. 

Papatya Bahçesi Örgü Lif Yapılışı

Örgü yapılışı modeli etkiler mi?

Örgü yapılışları, örgü bitiminde nasıl bir model ortaya çıkaracağınızı belirler. Eliniz farklı olduğu için modelde farklı çıkmaktadır. Kimi sık kimi gevşek örer. Bu da ortaya çıkacak modelin biçimini belirler. İplik gerginliğini ipin yapısına göre ayarlarsanız, model bittiği zaman sorunlar yaşamazsınız.

Papatya Bahçesi Örgü Lif Yapılışı

ETİKETLER: ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.