Kolay Hobiler

Pembe Başörtüsüne Yapılan Sıralı Tığ İşi Oya Modeli

10 Eylül 2019
Pembe Başörtüsüne Yapılan Sıralı Tığ İşi Oya Modeli

Pembe başörtüsüne yapılan sıralı tığ işi oya modeli. Sıralı halde dizilen boncuklar yazmada harika durmuş.

Bir Sanat Ürünü Tığ İşi Yapımı

Tığ işi yapımı hem zevkli hem oldukça kolay olmakla birlikte bitirilmiş işler gözlere mükemmel bir görünüm sunar. Daha eskilerde her genç kızın çeyiz hazırlama aktivitesi olan tığ işi yapımı artık maalesef eskisi kadar fazla yapılmıyor. El işi her ne olursa olsun zahmeti ve inceliği ile değerli bir uğraştır. Nasıl ki bir ressam resmini günlerce uğraşıp emek sarf ederek meydana getirir, nasıl ki bir heykel tıraş bir eseri üzerine günlerce belki aylarca uğraş verir ve o çıkan ürün değerini harcanan emek ve zamana göre belirlerse tığ işi de yapılan işe göre harcanan emeği ve zamanı belirler. Yapılan tığ işleri oldukça çeşitlidir.

Tığ İşi Çeşitleri

Tığ işi ile masa örtüsü, vitrin peçeleri, lifler, havlu kenarları hatta tığ ile örgüler de yapılabiliyor. Biraz oyalayıcı olsa da bir o kadar zevkli ve stres üzerinde etkili oluyor. Boş vakitleri değerlendirmek için oldukça güzel bir aktivite olan tığ işi yapımı evlere şıklık katıyor. Bazen de bazı kadınlar için ekonomik kazanç kaynağı oluyor. Tığ işi yapımını işi haline getirmiş kadınlar yapamayanlar için yapıp, hazır etmiş olduğu ürünleri alıcılarına sunuyor.

Pembe Yazma Oyası Yapılışı

Tığ İşi Bilmeyenler İçin Öğrenmek Şimdi Daha Kolay

Bilmeyenler için internetten anlatımlı oya modelleri ve diğer modelleri öğrenmek şimdi daha kolaydır. Yapımının tüm detayları ile birlikte anlatıldığı videolarla öğrenmek isteyen herkes tığ işi yapılışını öğrenebilir. Eskiden okulalar da kurslarda ve yahut mahalledeki komşularda öğrenilen tığ işi yapımı şimdi sadece internet aracılığı ile hiçbir yere gitmeden öğrenilip yapılabiliyor. İlmek ilmek üretilen bir yerden girip diğer taraftan ipliği geçirerek yapılan farklı modellerle farklı zevkleri cezbeden tığ işi yapımı tabi ki birazda yetenek gerektiriyor.

Pembe Yazma Oyası Yapılışı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.