Kolay Hobiler

Pipet ile Yapılan Gösterişli Tığ İşi Oya Modeli

15 Nisan 2020
Pipet ile Yapılan Gösterişli Tığ İşi Oya Modeli

Yapılışında tığ, iplik, yazma yanında pipetlere de ihtiyaç duyulan tığ işi oya modeli. Küçük süt şişelerinin pipetlerini kullanarak yazma oyası yapabilirsiniz.

Tığ işi denildiği zaman akan tüm sular durur. Tığ işi sizleri rahatlatan ve gün içerisinde sizi strese sokan şeylerden uzaklaşmanızı sağlar. El örgüsü olan ürünler, tığ işleri olan çeşitli şal ve fular gibi aksesuarlar tığ ile modeller verilerek günümüzde satışa sunulmaktadır. Sizde eskiyen şal ve fularlarınıza tığ ve ip ile rötuşlar yaparak kullanabilirsiniz. Eski dönemlerden bugüne denk varlığını koruyan ve yapım aşaması herkes tarafından sevilen tığ işleri çok az örgü biliyor olsanız bile yapabileceğiniz modeller vardır. Bu modelleri dilerseniz internet üzerinden videolar izleyerek bulabilir ve hemen yapmaya başlayabilirsiniz. Tığ ile birçok modeli kendiniz bile çıkarabilirsiniz. Hem yapımı kolay hem de ürünlerinize ayrı bir hava katmak için hemen öğrenip kendinize model üretmeye başlayabilirsiniz.

Süt Pipetleri ile Tığ Oyası Yapılışı

Evde oturan hanımların vazgeçemediği tığ işine normal çalışan insanlarda akşamları eve geldiği zaman farklı bir aktivite olsun diye öğrenmeye başladı. Keyifli zamanı en iyi şekilde tığ işleri ile geçirebilir ve aynı zamanda keyfini anladığınız zaman elinizden bırakmanız neredeyse imkânsızdır. Dilerseniz ilk tığ işinize tığ oyaları ile başlayarak şalın etrafına desenli bir model örebilirsiniz. Tığ ile kendinize lif örebilir, hırka yapabilir, oldukça moda olan amigurami bebekler örebilirsiniz. Bu bebekler hem çocuklar tarafından çok sevilmekte hem de ev içerisinde dekorasyon olarak da kullanılmaktadır. Yapılışını öğrendiğiniz an dilediğiniz renkte örebilirsiniz. 

Süt Pipetleri ile Tığ Oyası YapılışıZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.