Kolay Hobiler

Pipetle Yapılan Boncuklu Tığ İşi Yazma Modeli Yapılışı

26 Mayıs 2019
Pipetle Yapılan Boncuklu Tığ İşi Yazma Modeli Yapılışı

Pipetle yapabileceğiniz boncuklarla süslenen tığ işi yazma oyası modeli. Bu oya hem çok farklı hemde yazma kenarlarında çık şık duruyor.

El emeği göz nuru olan tığ işi modelleri geçmişten günümüze kadar orijinalliğini ve albeniliğini korumuş modellerdir. Başta gelinlerin çeyizlerini süsleyen tığ oyaları, aynı zamanda annelerin ve anneannelerin de vazgeçemediği objelerdir. 

Her bölgeye ait kültürel özellikleri buram buram üzerinde taşıyan ve görenlerin gözlerini kamaştıran bu modelimiz, çeyizlik yazmalar üzerinde muntazam bir görüntü sergilemektedir. Modern bir görüntünün yanı sıra aynı zamanda geleneksel figürleri de üzerinde barındıran model, tığ ile son derece kolay yapılabilen aynı zamanda şıklıkla her ortamda kullanılabilecek modellerin başında gelmektedir. 

Gelin çeyizlerinin yanı sıra mevlit okumalarında ya da oturmalarda kadınların sıklıkla tercih tığ modelimiz, son dönemlerde tığ işi modasına yeni bir soluk kazandırmıştır. 

Modelin En Fazla Kullanıldığı Yerler

Çeyizlik ya da hediyelik olabileceği gibi günlük olarak da şıklıkla ve rahatlıkla kullanabileceğiniz model,  oya örnekleri arasında en fazla alanda kullanılan modellerin de başını çekmektedir. Tığ işi oyalarının yanı sıra şal, tülbent ve hatta son dönemlerde fular üzerinde de modelimiz estetik bir duruşla ahenk sergilemektedir. 

Estetik bir duruş sergileyen bu model, aynı zamanda yapımı tığ ile son derece kolay olmaktadır. Kısa sürede harikalar yaratabileceğiniz bu model ile fular, şal, tülbent üzerinde farklılıklar ve güzellikler yaratabilmeniz mümkün olmaktadır. Özellikle son zamanlarda modelin bu denli estetik görüntüye sahip olması modelimizin daha fazla tercih edilmesine ve rağbet görmesine ortam hazırlamıştır. 

Pipetle Yapılan Boncuklu Tığ Oyası

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.