Kolay Hobiler

Pırlanta Gibi Bir Tığ İşi Oya Modeli Gören Bir Daha Bakıyor

7 Haziran 2019
Pırlanta Gibi Bir Tığ İşi Oya Modeli Gören Bir Daha Bakıyor

Görenlerin bir daha baktıkları pırlanta gibi bir tığ işi oya modeli. Çeyiz bohçalarındaki yazmalar pırlanta gibi görünen oyalarla daha güzel olacak.

Eski çağlardan itibaren,  doğanın zorlu hava şartlarına karşı korumak amacıyla giyim ve sonrasında süs maksatlı ortaya çıkan örme sanatı ile eşsiz güzellikte eşyaların ortaya çıkmasına yardımcı olmuştur.  Örme sanatının,  geçmişten günümüze gelene kadar farklı coğrafi yerlerde bulunan insanların zevkleri ve estetik anlayışlarıyla beraber ortaya çıkan tığ işi eşyaları ile yansıtılmıştır. Günümüz ortamlarında herkes tarafından,  beğenilerek farklı renk ipler ile yapılan çeşitli şekillerde modeller ortaya çıkmış oluyor.  Uzun yıllardan beri devam eden bu sanat,  kişilerin hayal gücünü kullanarak ortaya estetik zevk anlayışı ile birbirinden güzel sonuçlar çıkmasına yardımcı oluyor.  Örme sanatlarından biri olan tığ işleri ortaya çıkan güzelliklerin başyapıtlarından biridir.

Pırlanta Gibi Oya Modeli

Tığ işi denilince akla gelen,  el sanatları içerisinde yazmalar ve bebek battaniyeleri, tülbentler, bardak altları vb. Eşyalar herkesin gözdeleri arasında yer alan kıymetli el işi sanatları içerisindedir.  Tığ işi sanatlarıyla uğraşan insanlar,   hayal güçleri hem de sağlık açısından birçok farklı yönlerden faydaları vardır.   Oya modelleri ile uğraşan bayanların,  özellikle boş zamanlarını geçirebilecekleri bir aktivite ile geçirmeleri hem psikolojik anlamda hem de maddi anlamda kazanca dönüştürme imkânları olmuş oluyor. Bu sayede kadınlar,  kendilerini ve birçok alanda da güçlü görmeye başlayacaklardır.  Örme sanatları ile yapılabilecek ve akla hayallere gelmeyecek olan tasarımlar modanın da her daim kalbinde atmaya devam edicektir.

Pırlanta Gibi Oya Modeli

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.