Kolay Hobiler

Pırpırlı Çiçekler İğne Oyası Yapılışı Sade ve Çok Modern

5 Kasım 2019
Pırpırlı Çiçekler İğne Oyası Yapılışı Sade ve Çok Modern

Çıtı pıtı iğne oyası severlere yepyeni bir model. Minik çiçekli bu iğne oyası yazmalara çok yakışacak.

İğne Oyalarının Sunduğu Zarif Tasarımlar

İğne oyaları, yapan kişi için çok zevkli uğraşlar arasındadır.İğne oyaları ile birbirinden şık masa ve sehpa örtüleri tasarlanabilir. Ev gibi her türlü yaşam alanlarını süslemeye yarayan dekoratif örtülerdir.

Anlatımlı iğne oyaları, yapacak olan kişi için büyük kolaylık sunacaktır. Bu el sanatına yeni başlayanlar ile ilerletmek isteyenler için önerilen teknikler arasındadır. İğne oyalarının yapım teknikleri aslında oldukça basittir. Farklı desenlerin ayrı anlamları da bulunabilir. Yörelere göre yapılan iğne oyası modelleri de farklı olabilecektir. Geleneksel sanatlarımız arasında iğne oyaları ile yapılan işlerin yeri oldukça farklıdır. Büyüklerin yaptığı iğne işleri gelecek kuşaklar tarafından da öğrenilmektedir. Türk El Sanatları içerisinde yeri oldukça özeldir.

Pırpırlı Çiçekler İğne Oyası Yapılışı

İğne Oyaları İle Faydalı Vakitler Geçirmek

İğne oyası yapılışları hem zevkli hem de kolay yapılacak el sanatları arasındadır. İğne oyalarının şık ve zarif durmasının en önemli nedeni, ince yapılan el sanatları arasında olmasıdır. El emeğini ve sabrın en güzel tasarımlarını iğne oyalarında görmek mümkündür. Havlu kenarlarında, yemeni süslerinde, çemberlerde iğne oyalarının en güzel tasarımlarını görmek mümkündür. Çeyiz olarak yapılan işlerin büyük çoğunluğu da iğne oyaları ile yapılmaktadır. İğne oyalarının desenleri ve renkleri de yapan kişinin zevkine göre değişim gösterecektir. Boş zamanlarını keyifli bir uğraşla geçirmek isteyenler için önerilen işler arasındadır. Bu sayede  faydalı bir el sanatını öğrenip, ilerletmek te mümkün olacaktır.

Pırpırlı Çiçekler İğne Oyası Yapılışı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.