Kolay Hobiler

Pırpırlı İğne Oyası Keloğlan Modeli Anlatımlı Yapılışı

19 Ağustos 2019
Pırpırlı İğne Oyası Keloğlan Modeli Anlatımlı Yapılışı

İğne oyası yapan kadınların en çok yaptıkları model arasında keloğlan oyası geliyor. Bu oya modelinde pırpırlı iğne oyası keloğlan modeli anlatılmıştır.

İğne işleri, kadınların yapmayı en çok sevdiği işler arasında yer alır. Ev hanımlarının hem kazanç olarak hem hobi olarak yapmayı tercih ettikleri iğne oyaları ile ortaya birbirinden güzel yemeni modelleri ve dantel örgüler çıkar. İğne işi denince akla ilk gelen şey yazmalar için örülen oyalardır. Her yazma için özel renk tonları ile örülen oyalar işlendikten sonra ortaya son derece muhteşem yazmalar çıkar. Gösterişi seven bayanlar ilgi çekici renklerden hazırladıkları oyaları bu yazmalara dikerek son derece kullanışlı yazmalara sahip olurlar. İnce işçilik isteyen tıp işi örgüleri dikkat istemesine rağmen birçok kadının öncelikli örgü tercihi durumundadır.

Pırpırlı keloğlan oyası yapılışı

Çeyizlerin Baş Tacı Dantel Modelleri

İğne oyaları denilince akla gelen diğer önemli ürün dantellerdir. Oldukça geniş bir yelpazeye sahip olan danteller günümüzde de hala oldukça ilgi görür. Salon takımlarında vitrinlerde b ardak dolaplarında kullanımı mümkün olan danteller hem ortama şıklık yaratır hem de kadınların yaratıcılık derecesini ortaya koyar. Çeyizlerde oldukça geniş yer tutan dantel modelleri masa örtüsü olarak da tercih edilebilir. Televizyon dolaplarında kullanıldığında odaya son derece hoş bir hava katar. Anneanne ve babaannelerimizin günümüze taşımayı başardığı dantel modelleri günümüzden de gelecek nesillere aktarılacak en önemli nesneler olarak özelliğini korur. İğne ile oya yapmayı bilmeyen ve öğrenmek isteyenler için ise çok sayıda resimli ve videolu anlatımlar bulunmaktadır. 

Pırpırlı İğne Oyası Keloğlan Modeli Yapılışı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.