Kolay Hobiler

Pratik Ajurlu Kalp Desenli Örgü Bebek Yeleği Yapımı

18 Temmuz 2019
Pratik Ajurlu Kalp Desenli Örgü Bebek Yeleği Yapımı

Pratik ve kolay yapılan ajurlu kalp kalp desenli bebek yeleği örgü modelinin yapılışını detaylı bir şekilde anlattım. Malzemeler hazırsa örmeye başlayalım.

Örgü örmek günümüzde birçok kadın için hem eğlenceli hem de faydalı bir hobidir.  Kendi emeklerini vererek bir şeyler üretmek pek çok kadının kendine olan güvenini artırıyor. Farklı örgü teknikleri ve örgü modeller arasında yeteneğine uygun olanlarını seçim yapan kadınlar hazırladıkları örgü modelleri ile hem zevklerini hem de tarzlarını çevreye yansıtılır. Özellikle yeni doğmuş bir bebek için hediye olarak yapılan bebek örgüleri ve giysileri, özel hediye seçenekleri arasında yer alıyor.  Ülkemizde çeşit çeşit renk renk olan örgü modelleri farklı yaş gurubuna göre modellenip, şekillendiriliyor. Üstüne bide yazlık örgüler ve kışlık örgüler olarak kategorilere ayrılan örgü modelleri her mevsim kullanılabilen ürünler olduğunu da en güzel şekilde ifade ediyor.

 Her Mevsim Kullanacağınız Örgüler

 Hem yaz hem de kış mevsimine göre farklı kalınlıklarda örülebilen örgü modelleri şallar ve yelekler olmaktadır. Şal modelleri ve yelek modelleri yapılırken öncelikle mevsimine uygun kalınlıkta ipler olmasına özen gösterinizi. İplerin kalınlaşması da şal modeli yapmak için kullanacağınız tığların numarasını da değiştirecektir. İnce iplerden yapılan şal modelleri ince tığlar ile kalın iplerle örülen şal modelleri ile ince tığ ya da şişler ile yapılmaktadır. Bunun dışında dikkat çekici ve seçkin modelleri ortaya çıkarmak istiyorsanız mutlaka kaliteli ve güzel renkli ipler seçmeni gerekmektedir. Tercih edeceğiniz ipin rengi ve kalınlığı şık modeller ortaya çıkması açısından çok önemli bir ayrıntı oluyor.

Ajurlu Kalp Desenli Örgü Bebek Yeleği Yapımı 2

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.