Kolay Hobiler

Prenses Annelere Yakışacak 32 Adet Örgü Modeli

5 Eylül 2019
Prenses Annelere Yakışacak 32 Adet Örgü Modeli

Prenses annelere yapılacak örgü yelekler, kazaklar ve şallarda kullanılan 32 tane en güzel örgü modelini bir araya topladık.

Kadınların Örgü Örme Zevki

Geleneksel yapıda oluşan toplumların çoğunda görülen örgü örme geleneği ülkemizde de uzun yıllardan beri çoğu kadının severek yaptığı bir iş olarak tanımlanabilir. Örgü ören pek çok kadın olduğu gibi nadiren erkeklerin de örgü ördükleri ve üretim de bulundukları karşımıza çıkmaktadır. Ancak kadın örgüleri daha yaygın olarak yapılmaktadır. Kadınlar örgü örerek hem boş zamanlarını değerlendirirler hem de üretimde bulunurlar. Ayrıca örgü örmenin stres giderici ve azaltıcı bir özelliğe sahip olduğu da bir gerçektir. Çalışan kadınlar bile boş zamanlarında örgü örerek iş hayatlarında yaşamış oldukları stresi atmaya çalışmaktadır. Ayrıca ev hanımları örgü örerek meydana getirdikleri pek çok ürünü satışa sunarak ev ekonomilerine katkıda bulunmaktadırlar. Pek çok kadının bu sayede çocuğunu okuttuğu bilinmektedir. Ayrıca örgü örerek burs imkânı sağlayan ve ihtiyaç sahiplerine yardım yapan insanlarda ülkemiz de mevcuttur.

Örgü Modelleri ve Çeşitleri Nelerdir?

Örgü modelleri ile pek çok ihtiyaç giderilebilmektedir. Yelek, hırka, atkı, şapka, kazak hatta ve hatta çanta dahi örgü ile yapılabilmekte ve rahatlıkla kullanılabilir. Rahatlığının yanı sıra örgü modelleri şıklığı da içerisinde barındırır. Zarif duran hırka ve yelekler kış aylarının vazgeçilmez birer parçasıdır. Düz örgü ile yapılan veya haroşa türü ile örülen yelek modelleri sıklıkla tercih edilir. Uzun kollu olabileceği gibi kısa kol veya sıfır kollu da hırkalar örülebilmektedir. Pek çok yelek modelleri örgü modeli olarak adlandırılan örgü çeşidi ile yapılır. Lastikli yapılan kısımlarda çoğu örgünün bitiş kısmını oluşturmaktadır.

Annelere Örgü Modelleri

Fıstıklı bayan yelek modeli
Ajurlu bayan yelek modeli
Tığ İşi Bayan Yelek Modeli
Örgü bayan yelek modeli
Burgulu bayan yelek modeli
El yapımı bayan yelek
Kahverengi bayan yelek modeli
V Yaka Örgü Bayan Yelek Modeli
Çiçek Bahçesi Örgü Yapılışı
Örgü Zincir Şal
Yazlık Bayan Örgü Modeli

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.