Kolay Hobiler

Püf Noktaları ile Sıralı Ters Laleler Örgü Modeli Yapılışı

15 Temmuz 2019
Püf Noktaları ile Sıralı Ters Laleler Örgü Modeli Yapılışı

Sıralı ters laleler örgü modeli ile bayan yelekleri, gelin kız yeleği ve örgü anne yeleği gibi örgüler örebilirsiniz. Model hem kalın hemde ince iple örülmektedir.

Yetmişli yıllardan beri yaygın olarak yapılan örgü işi yaşı ilerleyen bayanları genellikle tercih ettiği ipliğin üzerinde bükülüp çeşitli şekillerle bükülerek şişler veya tığ ile birlikte tutturulması ile yapılan işe verilen isimdir. Çeşitli şekillerde örgüler vardır. Bu örgüler aynı zamanda makineler ile birlikte kullanılan malzemelerle de yapılmaktadır. İlmiklerin birbirlerinin üstüne geçmesi ile yapılır. Örgü esnasında kullanılan iğneler farklı modellerin yapımı için değiştirilmektedir. Aynı zamanda kullanılacak her örgü modeller için de farklı kavramlarda ipler de kullanılmaktadır. Kalınlık, incelik ve bolluk, sıklık açısından seçilecek ürünlere dikkat edilmeli ve tercih edilmelidir. Örgü kaidelerinde her detay çok önemlidir.

Ters Laleler Örgü

Zamanın En Yaygın İşi

Gün geçtikçe hem model hem de kullanılan malzemeler açısından örgü farklı kanallarda seyretmektedir.  Kullanılan malzemeler arasında işin rahat olması için doğru seçim yapmak çok önemlidir. Kumaş, ip, şiş ve iğneler ayrı ayrı seçilmeli ve dikkatli şekilde kullanılmalıdır. Bu kıstaslara dikkat edildiğinde kolay örgüler yapmak daha rahat olacaktır. Yapılacak örgü işlerinin hızı, kalitesi bu denli önemlidir. Seri üretimlerdeki makinelerin seçimi, çift veya tek plaka olarak belirlenmelidir. Günümüzde yumuşak metalden yapılan makinelerin daha çok kullanıldığını bilmekteyiz. En iyi şekilde işi tamamlamak için öncelikle temelinden işi öğrenmek ve çeşitli mecralardan bilgi almak önemlidir. Bu eğitimler hem üretimi seri hale getirecek hem de kaliteli ve bozulmayan örgü çeşitlerine ulaşmanızı sağlayacaktır. 

Sıralı Ters Laleler Örgü Modeli

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.