Kolay Hobiler

Renklerin Uyumuyla İğne Oyası Yazma Kenarı Anlatımı

17 Şubat 2019
Renklerin Uyumuyla  İğne Oyası Yazma Kenarı Anlatımı

Ağaca benzeyen çok güzel ve yapılışı kolay iğne oyası yazma modeli. Bu çıtı pıtı iğne oyası açık renk tonlarındaki yazmalara çok yakışır. İsteyen havlu kenarlarına da işleyebilir.

Bu yazıda size çok güzel ve yapımı kolay bir iğne oyası modelinin anlatımını paylaştık. Oyada öncelikle ara yaprak dalları işleniyor. Bunun için yazmayı kıvırıp 2 parmağın arasına sıkıştırıp 1 zürafa işlenir. Bu zürafaya geri dönüp küçük yapraklar işlenecek. Dağ modeline yaprak için önce kirpik işlenir. İşlenen kirpiğe geri dönülür ve uzatarak aşağı inilir. Böylece ilk yaprak tamamlanır. Bu yapraktan bir tane daha yapılır. 2 yaprak işlendikten sonra yazma kıvrılarak arada 1 tane zürafa işlenir. Sonrasında 1 tane daha işlenir. Geri dönülür ve buraya 1 yaprak daha işlenecek ama öncesinde bir önce işlenen yaprakların üzerine çıkarak dağ tamamlamak gerekiyor.

Solak oyacı iğne oyası anlatımında sevilen ve takip edilen bir kanaldır. Bu kanalda yazmalar ve havlular için anlatımlı iğne oyaları paylaşılıyor. Bir çok iğne oyası motifi kendisi tarafından tasarlanarak anlatımına yer veriliyor. Yani bir çok modeli ilk defa görmüş olacaksınız ve anlatımlı videosu sayesinde nasıl yapıldığını görmüş olacaksınız. Gelin 10 dakikada bu şık modelin nasıl yapıldığını görelim.

İğne Oyası Yazma Kenarı Anlatımı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.