Kolay Hobiler

Şahane Görünen Tığ İşi Arpa Boncuklu Kenar Oyası

14 Haziran 2019
Şahane Görünen Tığ İşi Arpa Boncuklu Kenar Oyası

Arpa boncuklarla yapılan tığ işi oya modelleri en fazla yazmaların ve havluların kenarlarında kullanılıyor. Sizde bir kaç dakikada öğrenin.

Annelerinizden ve babaannelerimiz gibi tüm büyüklerimizden geçmişten günümüze gelen ve günümüzde adeta terapi olarak karşımıza çıkan örgüler kadınların hayatlarının bir parçası. Özellikle yazma oyaları en çok tercih edilen ve talep görülen bir el işi türü olduğunu söyleyebiliriz. Tığ işi işe günümüzde bir şok ürün yapabilmek mümkün yatak örtüsünden tutun, çanta, bebek battaniyelerinde ve birçok farklı ve özel ürünlerde yapabileceğiniz örgü modelidir. Tığ işi tekniği oldukça kolay ve basit bir yöntem ile yapılıyor. Hiç bilmeyen kişiler için internet ortamında birçok eğitici video bulunuyor. Bu videoları izleyerek tığ işleri çok rahatlıkla yapabilirsiniz. Artık örgü ürünleri, ipleri bulmak oldukça rahat internet aracılığıyla çok kısa zamanda istediğiniz renk ve ürüne sahip olmak mümkün. Eskiden böyle durumlar olmadığından dolayı anneleriniz model ve ip arardı. 

Arpa Boncuklu Kenar Oyası

Her yerde rastladığınız farklı özel tasarım şeklinde olan tığ oyaları günümüzde oldukça moda. Tığ işi battaniyeler, çantalar, yastık kılıfları, masa örtüleri ve runner gibi birçok el emeği göz nuru ürün çarpıcı zarafet göstergesi olarak karşımıza çıkıyor. Her kadının severek be isteyerek yapabileceği örgüler yapılan araştırmalar doğrultusunda gösteriyorki stresten ve hayatım olumsuz koşullarından etkilenmenize engel olan bir terapi yöntemi. Artık gelişen teknolojiyle birlikte tığ işi modelleride bir çok çeşit ve özellikleri ile sosyal medya platformlarında bulabilirsiniz.

Tığ İşi Arpa Boncuklu Kenar Oyası

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.