Kolay Hobiler

Sallanan Karanfiller Tığ İşi Oya Modeli Şık Gösteriyor

30 Eylül 2019
Sallanan Karanfiller Tığ İşi Oya Modeli Şık Gösteriyor

Şık görünen oyalardan birisi de tığ işi ile yapılan sallanan karanfiller oyasıdır. Yazmalarınızın kenarlarında karanfiller salanacak.

Güzel Duran Tığ işi Modelleri 

 Tığ oyası modelleri evlerde en çok tercih edilen ve yapılan ürünlerin başında gelir. Hem görüntü açısından, hem de kolay yapımı ile kadınların vazgeçilmezidir. Evlerin her köşesinde mutlaka bulunması gerekenler işlerdir. Geçmişten günümüze kadar gelmiş olmasına rağmen hala dikkat çeken en önemli değerlerin arasında yer alır. Özellikle de evlenecek olan genç kızlar için hala sevgiyle yapılan el emekleridir. Oldukça basit örneklerden şık ürünler elde etmek mümkündür. Yapımı oldukça kolay duran tığ oyaları şık bir görünüm sağlar. Hazır ürünlere göre daha fazla kullanışlı ve dayanıklıdır.  

Sallanan Karanfiller Tığ İşi Yapılışı

Büyük Bir Keyifle Örülen Tığ Oyaları 

Yapımı diğer modellere göre daha basit ve hızlıdır. Her kadının yapabileceği birbirinden değişik modeller arasından istenilen her modeli öğrenip, çıkarmak çok kolaydır. Evlerde en çok yapılan işler arasında masa örtüleri, lifler, patikler, sehpa örtüleri gibi birbirinden farklı işler yer alır. Günümüzde de birçok kadın bu becerileri sayesinde gelir elde eder. Yazma kenarları yaparak ve onları da renkli iplerle ve boncuklarla örerek muhteşem eşyalar elde etmek mümkündür. Kendi sevdiklerinize, kendi ellerinizle yaptığınız örgüleri hediye edebilir ve onlarında mutlu olmalarına sebep olursunuz. İsterseniz de yaptığınız göz nuru işleri satarak ev ekonomisine katkı sağlamak içinde yapmaya başlayabilirsiniz. Birçok giysi üzerinde, artık el emeği işler bulunmaktadır. Modası yıllara rağmen değişmeyen en önemli ve değerli eşyalardır.

Sallanan Karanfiller Tığ İşi Yapılışı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.