Kolay Hobiler

Saraylılardan Neyiniz Eksik Tığ İşi Oya Modeli Yapımı

5 Temmuz 2019
Saraylılardan Neyiniz Eksik Tığ İşi Oya Modeli Yapımı

Sizin eski saraylılardan neyiniz eksik, Saraylara layık tığ işi oya modeli yapımını öğrenerek hemen yapmaya başlayabilirsiniz.

Tığ işi yapmak kadınların en sevdikleri işler olsa da bu işler için zaman ayırmak büyük önem taşıyor. Zamanı olmayan kadınlar için oya modelleri işlemek zor olsa da lif gibi daha kısa sürede biten ve gözü yorumlayan el işleri yapılabilir. Bu nedenle de bu işler için akşam vakitlerini dahi ayırabilirsiniz. Tığ işleri yaparak geçim sağlayan kadınlar da yok değil. Ürettikleri el işlerini semt pazarlarında, sosyete ve kadın pazarlarında satarak çok iyi kazanç sağlayabiliyorlar. Ancak satış yapmak istemeyen kadınlar da çeyiz için bu el işlerini yapabilirler. Özellikle genç kızı olan annelerin mutlaka tığ ile yapılan el işlerini en ince ayrıntısına kadar incelemesi gerekiyor.

Tığ İle Çok Model Üretilebilir Mi?

Birçok kadın tığ ile çok fazla model üretilebilir mi sorusunu soruyor. Bunun cevabı evettir. Ancak sıfırdan bir model üretmek için ciddi anlamda enerji ve zaman harcamanın gerekecektir. Bunun yerine çok pratik bir şekilde daha önceden tasarlanmış olan modelleri deneyebilirsiniz. Model seçenekleri çok geniştir. Bazen bir yazma kenarında gördüğünüz oya modelleri sizlere çok yavaş gelebilir. Bu nedenle de yeni bir model üretmenize gerek yok. Yazmada bulunan desenler ve renkler doğrultusunda rahatlıkla oya işlemeye başlayabilirsiniz. Model seçenekleri içinde çok basit olanlar da bulunuyor. Çok zor olanlar da bulunuyor. Sizin tek yapmanız gereken elinizin pratik durumuna göre yazmaya en uygun modeli seçmek olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.