Kolay Hobiler

Sarı Süpürgeler Örneği Şiş İşi Örgü Modeli Tarifi

13 Ocak 2020
Sarı Süpürgeler Örneği Şiş İşi Örgü Modeli Tarifi

Sarı süpürgeler örgü modeli bir şiş işi örneğidir. Bayan yelekleri, bebek yeleği, bebek battaniyesi, atkı bere ve şal gibi her türlü örgüde kullanılabilir.

Örülmesi çok kolay ve çok zevkli olan bir örgü modeli ile daha karşınızdayız. İsmi sarı süpürgeler örgü modeli şişle yapılan kolay örneklerden birisidir. Biliyorsunuzki son zamanlarda şiş işi örgülerin sayısı da artmış durumda. Kadınlar örecekleri yelek, bebek örgüleri , patik ve şal gibi örgülerinde artık şiş işini daha çok kullanıyorlar. Sarı süpürgeler örgü modeli de şişle yapılan şık bir motiftir. Bu yazıda süpürge motiflerinin tarifi ile her bir motif için kaç ilmek atıldığı gösteriliyor. Yeni bir örgü modeli yapacaksanız eğer örgünüzde bu motifleri denerseniz ne kadar şık olduğunu görmüş olacaksınız. Anlatımlarını herkesin beğendiği Gönül hanım yeni modeli ile yine döktürmüş.

Sarı Süpürgeler Örgü Modeli

Sarı süpürgeler örgü modelinde motif için 6 ilmek ve 6 sıra gereklidir. Yani 6 sıra 6 ilmek atınca bir motif ortaya çıkmaktadır. Aşağıdaki anlatımlı videoda 3 tane motif ile sarı süpürgeler örneği gösterilmiştir. Bunun için ise 18 ilmek ve 3 tane de ek ilmek atılarak toplamda 21 ilmek atılmıştır.

Sarı Süpürgeler Örgü Modeli

ETİKETLER: ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Yeter dedi ki:

    Örgüleriniz çok güzel ellerinize sağlık. Birçoğunu yaptım. Teşekkürler