Kolay Hobiler

Şeker Pembesi İnci Boncuklu Tığ İşi Yazma Havlu Kenarı

25 Mayıs 2019
Şeker Pembesi İnci Boncuklu Tığ İşi Yazma Havlu Kenarı

Şeker pembesi renklerde yapılan ve inci boncuklarla yapılan tığ işi oya modeli. Bu motifleri yazma ve havlu kenarlarında kullanabilirsiniz.

Kadınlar boş zamanlarda farklı meşgaleler ile ilgilenmekten son derece zevk almaktadır. Sadece boş zamanlarında değil, uğraşlarla ilgilenmek için zamanda yaratmaktadır. Uğraşılacak bu meşgale bazen modern bazen de geleneksel olmaktadır. Geleneksel ve el emeği isteyen bir uğraş denilince pek çok kişinin aklına oya yapmak gelmektedir.

Oya modelleri geçmiş zamanda da epeyce fazlaydı, günümüzde de oldukça fazla. Zaman geçtikçe bu modeller kendi yelpazesini daha fazla genişletmiştir. Oya modelleri içerisinde elimize en yatkın olanı ve zevkimize en çok hitap edeni bulabilir ve bu doğrultuda dilediğimiz modellerle ilgilenebiliriz. Oyalar içerisinde tığ işi, yazma oyaları ve iğne oyaları gibi farklı seçenekler bulunmaktadır.

Oyaların kullanım alanı son derece fazladır. İstersek çeyizlik saklayabilir, istersek sevdiklerimize armağan edebiliriz. Dilersek de kendimiz gündelik yaşamda kullanabiliriz.

Tığ işi inci boncuklu yazma modeli

Son dönemin en dikkat çekici modeli dersek abartmış olmayız. Hem zarif durup hem de dikkat çekici olması ise bu modeli son derece özel kılmaktadır. Tülbent kenarlarında, yemeni ve yazma kenarlarında kullanılabileceği gibi havlu kenarlarında da oldukça şık durmaktadır. Bazı modeller yaşı daha fazla ilerlemiş hanımlar da şık dururken bu modelin yaşının olmadığını gönül rahatlığı ile söyleyebiliriz. Hem genç yaştaki hanımlar için hem de daha yaşlı hanımlar için kullanılabilir. Görüldüğü üzere gördüğü yoğun bu ilgiyi sonuna kadar hak eden bu modeli, ilerleyen zamanlarda daha fazla görecek gibiyiz.

İnci Boncuklu Tığ İşi Yazma Havlu Kenarı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.