Kolay Hobiler

Sepette Çiçekler Motifli Kadın Örgü Modeli Yapılışı

13 Ekim 2019
Sepette Çiçekler Motifli Kadın Örgü Modeli Yapılışı

Sepette çiçekler motifleri ile yapılan kadın örgü modeli. Bu örnek ile yelekler, şallar ve hırkalar örebilirsiniz.

Atalarımızdan günümüze kadar bakarak izleyerek annelerimizi örnek alarak öğrendiğimiz çeşitli örgü modelleri her devirde olduğu gibi günümüzde de birçok bayanın vazgeçilmezleri arasındadır. Renk çeşitliliği ve model çeşitliliğinin fazla olması her kesimden herkesin zevkine hitap etmektedir.
Bu nedenledir ki bebekler için bebek örgüleri, bayanlar için kadın örgüleri şeklinde gruplamalar oluşturulmuş hatta bununla da kalmayıp yazın yapılan yazlık örgüler ve kışın yapılan kışlık örgüler grupları oluşturulmuştur.

Her şeyde olduğu gibi örgülerde yapıldıkları dönem ve devrin özelliklerinden nasibini almıştır. Günümüzde modern örgü modelleri olarak da tanımlayabileceğimiz bir akım başlamıştır ve bu akımda günümüzün modern çizgilerinden esinlenmiş gerek kullanılan iplerin renginden gerekse örgü modellerine kadar birçok izlere rastlamak mümkündür. Yapılan örgüler yapan kişinin kişiliğini yansıtmakla beraber aynı zamanda örgü yapan kişinin zevk ve tercihleri hakkında da bilgi sahibi olmamıza yardımcı olabilir.

Sepette Çiçekler Örgü Modeli Yapılışı

Her zaman kullanılan ve örgü denilince akla gelenler tunus işi, haroşa örgü, selanik örgüdür. Sadece bu teknikleri öğrenerek birbirinden güzel modeller yapabilir göz alıcı el emeği göz nuru çalışmalarınıza yenilerini ekleyebilirsiniz. Her ne kadar örgü çalışmalarının başında barışa örgü selanik örgü ve tunus işi gelse de bunların haricinde birçok örgü çeşidi vardır. Tam da mevsimi gelmişken siz de kışlık örgüler çeşitlerinden başlayabilir hem kullanıp hem de sevdiklerinize hediye olarak çeşitli patikler atkılar bereler yaparak sunabilirsiniz.

Sepette Çiçekler Örgü Modeli Yapılışı

ETİKETLER: ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.