Kolay Hobiler

Serçe İzi Örgü Modeli Anlatımlı Yapılışı

17 Ocak 2020
Serçe İzi Örgü Modeli Anlatımlı Yapılışı

Yapılışı çok kolay olan ve çok çabuk ilerleyeni görünüşü çok zarif olan serçe izi örgü yelek modeli detaylı anlatımlarıyla bu yazıdadır.

Farklı şiş numaraları ve farklı iplerle örüldüğü zaman görünüşü farklı olan örnek 7 ve 7 nin katları ve artı fazladan 4 ilmekten oluşuyor. Motifin anlatımı 3 motifle yapılmıştır. Bunun için şişe 21 ilmek artı fazladan 4 ilmek artı 2 de kenar ilmek olacak şekilde anlatıma başlanmıştır. Kenar ilmekten sonra 4 tane ters örülüyor. Arkasından bir düz örülür dolanır ve 2 ilmek sağa doğru kesilir. Burada bir tane motif birilmiş olup ikinci motife geçilir. İkinci motif için de aynı işlem yapılarak tamamlanır. İkinci motif bitirildikten sonra işlem aynı şekil devam ederek diğer örgü motifleri yapılır.

serçe izi örgü modeli

Serçe izi örgü modelini çocuk örgüleri, yelekler, atkı bereler gibi bir çok örgü modelinde kullanarak örgüler örebilirsiniz. Yazlık ve kışlık örgüler örüleceği gibi bluzlar ve hırkalar da yapılabilir. Örgü hanem bu örgü modelinin anlatımını 10 dakikalık bir video ile anlatmıştır. Aşağıdaki videoda serçe izi örgü modelinin diğer ayrıntıları bulunuyor.

Serçe İzi Örgü Modeli Yapılışı

ETİKETLER: ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.