Kolay Hobiler

Şeritli Çiçekler Kadın ve Bebek Örgü Modeli Yapılışı

1 Ağustos 2019
Şeritli Çiçekler Kadın ve Bebek Örgü Modeli Yapılışı

Kadın ve bebek örgülerinde kullanabileceğiniz şeritli çiçekler örgü modeli. Bu örnek ile miniklere ve kendinize müthiş örgüler örebilirsiniz.

Kış gelip de havaların serinlemeye başlamasıyla beraber bayanların ilk aklına gelen şey örgü örmektir. İki şiş ve bir yumakla işe başlarlar ve bu bir kış boyu devam eder. Bu yüzden kışın ilk aylarında başlayan bu tutku kişileri yüncü dükkânlarının yolunu tutmaya yöneltir. Renk renk yün iplerin arasında neler yapmak istediğine de karar vermek daha kolay olur.

Yelek örgüleri bunların en başında gelir ki yaz kış hanımlarımızın sırtından eksik etmediği ve dolaplarında yelek bölümü bulundurdukları bir giysidir. Kimi örgü yelek alışkanlığından, kimi de ense ve sırtını rüzgâra karşı korumak amaçlı yeleklerini üzerlerinden hiç çıkarmazlar.

Bebeklere Özel İpler

Bebek örgüleri günümüz şartlarında bile hala örülmeye ve bebeğe hediye olarak götürülmeye devam etmektedir. Bu bir gelenek olarak sürdürülmekte ve bebe yünü adı altında daha tüyü az ve bebeğe uygun olarak üretilen iplerden örülür. Bebeklere örülen giysilerin başında bebek yeleği ve patik gelmektedir. Bunun yanı sıra bebek hırkası ve bereyi tulumlar takip eder. Bu şekilde örgülerde değişik tasarımlar deneyen hanımlar, bir yandan da yaratıcılıklarını konuşturmuş olurlar.

Şeritli Çiçekler Örgü Modeli

Kış demek soğuk demek, soğuk demek ısıtan giysiler demektir. Bununla da akla ilk gelen kışlık örgüler en çok tercih edilen örgülerdir. Kışın içimizi ısıtan, daha örerken bile sıcacık hissettiren örgü işlerini her bayan mutlaka denemiştir. Kolay ve zevkli modeller ile birçok farklı model yapabilirsiniz.

Şeritli Çiçekler Örgü Modeli

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.