Kolay Hobiler

Sevdikleriniz İçin Tığ İşi Haseki Küpesi Oyası Yapılışı

14 Aralık 2019
Sevdikleriniz İçin Tığ İşi Haseki Küpesi Oyası Yapılışı

Sevdiklerinize hediyelik olarak yapacağınız başörtülerinde kullanabileceğiniz tığ işi ile yapılan haseki küpesi oyası yapılışı.

Tığ İşleri, kadınların evlerinde severek yaptığı elişi modellerinden bir tanesidir. Kadınlar evlerinde oturduğu yerden el işi yapmayı çok severler. Kendilerine bir meşgale aradıkları zaman yaptıkları ilk şey tığ işidir. Geçmişten günümüze kadar kendini yenileyerek gelen tığ işleri, her sezon birçok farklı modelde kendini gösteriyor. Kadınlar birçok modelde tığ işleri yapıyorlar. Yaptıkları bu tığ işlerini severek kullanıyorlar. Oya modelleri kadınların en çok sevdiği hobilerden bir tanesidir.

Haseki Küpesi Oyası

Şal Modelleri Her Zaman Seviliyor

Ülkemizde birçok modelde tığ işi yapılıyor. Fakat Bunlardan en çok sevilen Şal modelleridir. Şallar günümüzde her sezon kullanılabiliyor. Her sezon farklı türde şal modeli çıkarak insanları peşinden sürüklüyor. Fakat tığ işleri şalların hiçbir zaman modası geçmez. Evinizde kendi yaptığınız şallar her zaman ilgi görür. Bu yüzden yaz kış demeden şal modellerini kullana bilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken tek şey uygun ipli seçmektir. İnce ve yazlık ipler seçerek örmüş olduğunuz şalları, yaz ve bahar aylarında kullanabilirsiniz. Daha kalın ve kışlık seçtiğiniz ip modelleri ile yaptığınız şalları kış aylarında kullanabilirsiniz. Şalları kendi seçmiş olduğunuz renk ve desenlerde örmeniz mümkündür. Daha şık ipler seçerek, gece dışarı çıkarken de bu şalları kullanabilirsiniz. Simli ve yaldızlı ipler, gece kullanılacak şal modelleri için ideal olacaktır. Daha sakin ip modelleri seçerek gündüz kullanımına uygun şallar örebilirsiniz. Ayrıca örmüş olduğunuz bu şalları, dilediğiniz şekilde süsleyebilirsiniz.

Haseki Küpesi Oyası Yapılışı

ETİKETLER: ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.