Kolay Hobiler

Sevimli Dostlar Tığ İşi Oya Modeli Yapımı Anlatımlı

25 Haziran 2019
Sevimli Dostlar Tığ İşi Oya Modeli Yapımı Anlatımlı

Sevimli dostlar tığ işi oya modeli yapılışı ile sizlerleyiz. Bu oya modeli ile sevdiklerinize hediyelik başörtüleri yapabilirsiniz.

İnsanların, tığ işlerini hiç bilmeyen insanların bilen kişilerin ortaya çıkarmış oldukları el emekleri karşısında adeta büyüye kapılabilirler. Tığ işleri, hemen hemen herkesin yaş grubu ne olursa olsun başlangıçtaki temel teknikleri öğrenerek bu ilerleyen süre zarfında herkes istediği şeylerin yapılmasını sağlayabilir. Tığ işi ile uğraşan kişilerde verilen konsantrasyonlar sayesinde kişinin sıkıntılarının, üzüntülerin unutulmasına yardımcı olmaktadır. Bu sayede kişinin psikolojik sorunlarının çözümü için çok faydalı olan aktivitelerden biridir. Tüm bu şartlara bakıldığı, zaman daha kişinin kendine olan özgüvenin daha da artmasını da yardımcı olabilmektedir. İnsanların,  tığ işleri ile uğraşırken ortak zevk ve estetik anlayışları sayesinde ortaya çok güzel ürünlerin çıkmasına yardımcı olur.

Sevimli dostlar tığ oyası modeli

Tığ İşlerinin Toplumuzdaki Yeri

El emekleri sanatları,  içerisinde yer alan tığ işleri sanatları toplumlar arasında her daim olacaktır. Toplumumuzun geçmişten günümüze gelene kadar yer alan el emekleri sanatları bu tarzda gelişecek kuşakların dönemlerinde de yer alacaktır. Tığ işleri sayesinde,  ortaya güzel işler çıkmaktadır.  Bu tığ işleri çeyizlik eşyalar da yapılmaktadır. Çeyizlik eşyalar,  arasında yer alan şallar, oya kenarları, yazmalar ve fullar benzeri eşyalardan da yapılmaktadır. Tığ işleri ile artık günümüzde akla gelmeyecek şekilde tasarımlar modeller yapılarak kişilerin hayal güçlerinin daha da ön planda olduğu da gözle görülebilmektedir. Günlük hayatımızın içerisinde yer alan,  işler hayatımızın bir parçası halindedir. Her daim isteyen herkes tığ işleri sanatını öğrenebilir.

Sevimli Dostlar Tığ İşi Oya Modeli

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.