Kolay Hobiler

Sevimli İkizler Tığ İşi Oya Modeli Düşman Çatlatıyor

26 Eylül 2019
Sevimli İkizler Tığ İşi Oya Modeli Düşman Çatlatıyor

Sevimli ikizler oyası tığ işi ile yapılan ve düşman çatlatan cinsten bir oya modelidir. Yazmalarınız artık daha sevimli olacak.

Tığ Oyasını Öğrenelim

Tığ oyası tığ ve ipliklerin sessiz, kalıcı ve gösterişli görsel şovudur. Tığ oyaları kültürümüzün bir parçası olup bozulmadan aksine her geçen gün kendini yenileyerek günümüze kadar gelmiştir. Yöresine göre yapılan oyaların da değişik isimleri vardır. Bunlardan birkaçı; yelpaze, güz çiçekli, lale, zengin salatası, karanfil, küpeli, çarkıfelek, çıtı pıtı bademler, çıtı pıtı, yaz ikizleri   ilk tercih edilen modeller arasında yer almaktadır.

Sevimli İkizler Tığ İşi Oya Yapılışı

İlk önce tığ oyası yapılacak zemine ilk önce zürafa yapılır. Zürafanın yapılmasında ki amaç kıvrılmasını önleyerek rahat çalışmayı sağlamaktır. Zürafanın bitimiyle tığ devreye girerek zürafanın içinden geçerek geri dönüş yaparak sırayla kenarları bitirmelisiniz. Biten yerlerin üst sıraları da parmaklarınızın narin hareketleri ile tığa tek tek düğümler atılarak ilerleme sağlanır. Bu şekilde işlemeye üst sırlarda da devam edilir.

Tığ Oyaları ile Kazanç Elde Edebilirsiniz

Öğrenmenin yaşı yok öğrenmeden olmaz. Doğumdan ölüme kadar kendimizi yenilemeliyiz. İşim yok evden çıkmak istemiyorum evde yapılacak işim olsa diye kara kara düşünüyor olabilirsiniz. Hemen internette olan video seyretmenizi bu imkânınız yoksa deneme yanılma yöntemi olarak da öğrenebilirsiniz. Mutlaka evlerimizde en az 1 tane tığ oyası ile yapılmış bir parça vardır. Onları alıp incelemenizi tavsiye ederiz. Kendinizin tecrübesi ile öğrenmeniz zor ama daha kalıcı olacağını unutmamalısınız. Başkası tığ oyası modelleri yapıyorsa sizde yapabilirsiniz. Özellikle turistlerin her zaman ilgisi en çok el emeği ile yapılan işler olduğunu unutmamalısınız.  Turistik yerlerde her zaman el işi ile yapılan dikkat çekmiştir.

Sevimli İkizler Tığ İşi Oya Yapılışı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.