Kolay Hobiler

Sevimli Komşular Tığ İşi Oya Modeli Yapımı

12 Eylül 2019
Sevimli Komşular Tığ İşi Oya Modeli Yapımı

Tığ işi ile yapılan ve her bir motifinde iki çiçek bulunan sevimli komşular tığ oyası modeli ile yazmalarınız artık daha canlı görünecek.

Tığ Oyası ile Yapılabilecek Modeller

Tığ oyası modelleri ile birbirinden şık tasarımlar yaratılabilir. Hepsi birbirinden güzel, el emeği, göz nuru modeller ile yaşam alanları renklenecektir. Ev dekorasyon tasarımında kullanıldığı gibi, süs eşyası olarak ta kullanılmaktadır.

Sevimli Komşular Tığ Oyası Yapılışı

Tığ oyaları, göründüğü kadar zor değildir. Zincir çekilmesi tabir edilen en basit iplik çekilmesinin ardından, şık tasarımlar elde edilir. Bunun için anlatımlı tığ dergi ve siteleri mevcuttur. Her şeyin ilk adımı heves edip, başlamakla olacaktır. Gerisi, biraz sabır ve emekle kolaylıkla gelecektir. Tığ işleri ile bebek battaniyeleri, havlu kenarları, masa örtüleri tasarlanabilir. Yaratıcılığını göstermek isteyenler için, tığ ile yapılacak uğraşlar ilk sıralarda gelecektir.

Tığ ile Boş Zamanları Doldurmak

El emeği, göz nuru işler arasında, tığ ile yapılan uğraşların yeri çok büyüktür. Geleneklerimiz arasında da tığ ve örgü işlerinin ayrı bir önemi bulunur. Evlenecek olan gençlerin çeyizlerinde mutlaka, tülbent oyaları yer alır. Kuşaktan kuşağa geçen bu el işleri, çok eski çağlardan bu yana evleri süslemektedir. Her bayanın mutlaka evinde tığ işi bir aksesuar ya da kişisel eşyası bulunmaktadır. Patik ve yelek kenarlarında da oldukça sık kullanılır. Kazak yakalarında, tığ ile farklı tasarımları görmek mümkündür. Tığ ile yapılan modeller arasında, kişisel süs eşyaları da yer alır. Boş zamanlarını değerlendirmek isteyenler için önerildiği gibi, aile bütçesine katkı sağlamak için de yapılabilir.

Sevimli Komşular Tığ Oyası Yapılışı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.