Kolay Hobiler

Seviyor Papatya Örgü Uzun Lif Modeli Yapılışı

16 Eylül 2019
Seviyor Papatya Örgü Uzun Lif Modeli Yapılışı

Uzun lif modelleri arasından en çok beğenilenlerden birisi de seviyor örgü papatya lif modelidir. Ne duruyorsun hemen lif yapılışını öğren!

Motifler ile Lif Yapımı

Lifler her çeyizde bulunan parçalardan bir tanesidir. Yemeni ve yazma kadar lif modeli hazırlanır. Renk renk olması kullanırken ilgi çeker ve saklarken de değer görür. İlk lif modelleri yine de sade şekilde hazırlansa da günümüzde hazırlanan lif modelleri oldukça farklı çeşide sahiptir. Hem desen farklılığı hem şekil farklılığı görülür. Lif ipi ip sektörünün en geniş ürün ağına sahip olan ip kategorisidir. Diğer örgü ipleri ile kıyaslandığında lif iplerinde çok çarpıcı renk tonlarını bile görmek mümkündür. İnce yapısı pamuklanmanın önüne geçer, çift katlı olması ile lifin uzun yıllar kullanım sağlaması açısından önem taşır. İster tek renk ister birkaç renk bir araya getirilerek birçok lif modelleri ortaya çıkartılabilir. Hediyelik olarak son derece iyi bir tercih olan lif, genç kızlar için ideal bir hediyedir. Evlilik çağında olan kızlara genelde yazma götürülse de örgü lif modelleri her yaş grubuna uyan bir hediyedir. 

Örgü Uzun Papatya Lif Modeli

Beğeni Toplayan Lif Modelleri

Lifler toplumda değer gören önemli örgü grupları arasındadır. Öyle ki örgüyü seven hanımlar her gün bir adet lifi örüp bitirebilirler. Örmesi oldukça zevkli olan lif yapılışları hem kadınların ellerini yormaz hem de örmesi günlerce sürmez. Bu nedenle her hanım mutlaka lif modellerini örmüş veya denemiştir. En pratik örgü grubunda yer alması nedeni ile lif, örgüye başlamak isteyenler için altın idealdir.

Örgü Uzun Papatya Lif Modeli

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.