Kolay Hobiler

Sezonun En Güzel Tığ İşi Modeli Nar Çiçekleri Oyası

11 Ekim 2019
Sezonun En Güzel Tığ İşi Modeli Nar Çiçekleri Oyası

Sezonun en güzel tığ işi oya modellerini paylaşmaya devam ediyoruz. Nar çiçekleri oyası çok şık görünen ve sevilen bir modeldir.

Tığ işleri sayesinde çeşitli modeller elde edebilirsiniz. Gelinlik kızlar, bebek sahibi olmak isteyen kişiler ya da evine çeşitli örgü modelleri yapmak isteyen kişiler bu imkânlardan yararlanabilirler. Tığ kalın olur ise örme konusunda kolaylık sağlar. Örneğin yazma modelleri için kırmızı ve beyaz iplerden yararlanabilirsiniz. Birinci, ikinci, üçüncü ve dördüncü sırada örme işlemi tamamlanır. Toplamda 65 adet zincir çekiliyor. Zincirlerin arasına çeşitli figürler ekleyebilirsiniz. Yazmanın birinci sırasına 3 adet zinciri atlıyorsunuz ve ardından 4.zincire geçiyorsunuz.

Tığ İşi Modeli Nar Çiçekleri Oyası Yapılışı

Renkli Yazma Modelleri

 4. zincir kısmına geldikten sonra 13 adet trabzanlar yaparak devam edilir. İkili trabzanlar ise dizenin sonuna eklenir. 3 adet zincir arttırma alanı bulunuyor. Yazmanın ikinci sırasına geçilir ve tekrardan 65 adet zincir olana kadar trabzanlar çekerek devam edilir. 2 adet zincir tekrardan arttırılıyor. 25 adet zinciri ön ve arka kısımlara teker teker uyguluyorsunuz. Diğer alana da 12 adet trabzanlar yaparak ilerliyoruz. 3 adet zincir çektikten sonra yukarı doğru, 4 adet zincir çektikten sonra ise aşağı doğru gidiyoruz. Bu şekilde yazmanın ilk iki sırası tamamlanmış oluyor. Anlatımlı oya modelleri sayesinde birçok modeli takip edip işleyebilirsiniz.

Tığ İşi İle Modeller Yaratmak

Tığ ile 15 adet zincir çekip üçüncü sıraya ulaşıyoruz. Aynı şekilde 12 adet trabzanlar yaparak devam ediyoruz ve üçüncü sırayı da tamamlanmış oluyor. Son sıra ise dördüncü sıradır. Yazmanın son kısmı özen gösterilerek yapılmalıdır. Yazmanın son kısmında, çeşitli figürler yaparak ilerleyebilirsiniz. Bu sayede yazma işlemesi tamamlanmış oluyor. Çeyizlik için, yazma kenarları modellerini her zaman kullanabilirsiniz. Farklı desen ve renk kullanımı da farklı bir görünüm kazandırabilir.

Tığ İşi Modeli Nar Çiçekleri Oyası Yapılışı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.