Kolay Hobiler

Sezonun En Trend Tığ İşi Oya Modellerini Hemen İncele

24 Ekim 2019
Sezonun En Trend Tığ İşi Oya Modellerini Hemen İncele

Sezonun en trend olan tığ işi oya modelleri görenlerin gözlerini kamaştırıyor. Bu tığ oyalarını başka yerde bulamazsınız.

Kadınlar ev ortamlarında kendilerine çeşitleri işleri ararlar. Evlerinde oturdukları yerden kahvelerini çaylarını yudumlarken, yapabilecekleri çeşitli ev hobisi isterler. Evde yapılabilecek en güzel el işleri Tığ İşi olacaktır. Birçok kadın tarafından yapılan tığ işi, kişiye rahatlık verir. Ayrıca komşuda, evde, parkta otururken rahatça yapabileceğiz maliyeti çok düşük bir aktivitedir.

Tığ İşleri Herkes Tarafından Çok Seviliyor 

Birçok kadın tarafından severek kullanılan birçok oya modelleri var. Bunların arasında en çok ilgiyi yazmalar alıyor. Yazmalar günümüzde çok sık kullanılıyor. Etrafı çeşitli motiflerle süslenmiş o yüzlü yazmalar herkesin vazgeçilmez tercihi oluyor. Özellikle Anadolu’nun her bir yerinde kadınlar, kendi işledikleri oyaları yazmaları kullanıyor. Geçmişten bu günümüze kadar gelmiş yazmalar, genç yaşlı herkesin dikkatini çekiyor. Örf ve adetlerimize göre, kıza çeyiz yapmak vardır. Kız evlenene kadar evinde hazırladığı tüm eşyaları, çeyizlik olarak evinden çıkarır. Genç kızların çeyizlerinin olmazsa olmazı çeyizlik yazmalardır. Birçok kişi bu yazmaları işleyerek satıyor. Satılan yazmalar genç kızların çeyizine koyuluyor. Böylelikle kızların çeyizinde olması gereken en önemli tığ işi tamamlanmış oluyor.

Tığ işi deyince sadece aklınıza oyalar gelmesin. Yapılan dantel örgüleri de tığ işini kapsıyor. Dantelde Türk toplumu tarafından kabul görmüş ve beğenilmiş en çok yapılan el işidir. Dantel tığ işleri de çeyizlerin olmazsa olmazıdır. Tığ İşleri herkesin severek yaptığı ve severek kullandığı bir el işidir.

En Trend Tığ Oyaları

Anne Usulü Yeni Tığ İşi
El Ele Kol Kola Tığ Oyası
Tembel Gelin Tığ Oyası
Bayram İçin Tığ Oyası Modeli
Farklı Tığ İşi Oya Modeli Yapılışı
Çiçekli Tığ İşi Oya Modeli
Pembe zambaklar tığ oyası modeli
Pullu tığ işi yazma oyası
Şahane Tasarım Tığ Oyası
Çok Konuşulan Tığ Oyası
Erken Biten Tığ Oyası
Tığ işi çarkıfelek oyası

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.