Kolay Hobiler

Sezonunu Açtık Hemen Bitirilen Tığ İşi Oya Modeli Yapımı

26 Temmuz 2019
Sezonunu Açtık Hemen Bitirilen Tığ İşi Oya Modeli Yapımı

Tığ işi sezonunu açan kadınlar model çıkarmaya başladılar bile. Birbirinden güzel tığ oyalarını yapmayı öğrenmek ister misiniz?

Geçmişten günümüze kadar ulaşmış tığ işleri, tüm kadınların severek yaptığı bir hobi hâline gelmiştir. Çok eski yıllarda her evde anneanneler, babaanneler ve evdeki tüm hanımlar, boş vakitlerini elişi yaparak değerlendirerek sürekli bir şeyler üretirlerdi. Tığ ile örülen patikler, atkılar, kazaklar, yazmalar ve tülbentlergibi daha birçok örnek verebiliriz. 

Günümüzde ise artık tığ işi hem hobi hem de bir kazanç kapısı olmayı başarmış durumdadır. Birbirinden farklı tığ işi örnekleri ve modelleri sayesinde, elişi yapan kadınlar oldukça güzel gelirler elde edebiliyor. 

Yeni Sezon Tığ İşi Oya Yapımı

Günümüzde El Emeğinin Önemi 

El emeği ürünler son yıllarda daha çok rağbet görüyor. Kadınlar elişi yaparak hem günün yorgunluğunu ve stresini atıyor, hem de aile bütçesine katkıda bulunuyor. Özellikle yazma oyaları genç kızların çeyizleri için olmazsa olmazlar arasında yer alıyor. Tığ ile yapılabilecek o kadar güzel ve bir o kadar da basit modeller var ki; hiç bilmeseniz dahi pratik bir başlangıç yaparak kolayca öğrenebilirsiniz. Bu konuda son yılların hızla gelişen teknolojisi olan internetten yardım alabilirsiniz. İstediğiniz herhangi bir tığ işi modelini anlatımlı videolar eşliğinde tekrar ederek aslında ne kadar da kolay olduğunu anlamış olur ve bir daha elinizden bırakamazsınız. Başlangıçta kolay modelleri seçerek elinizi alıştırır ve daha sonrasında ise takım halinde olan oyaları tığ ile örmeye devam edebilirsiniz. Unutmayın ki ördüğünüz ve öğrendiğiniz her iş kolunuzda altın bir bilezik niteliği taşır. 

Yeni Sezon Tığ İşi Oya Modeli Yapımı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.