Kolay Hobiler

Sık İğneli Mükemmel Bir İğne Oyası Modeli Anlatımı

22 Ağustos 2019
Sık İğneli Mükemmel Bir İğne Oyası Modeli Anlatımı

İğne oyası modelleri sık iğne ile yapıldığı zaman daha güzel oluyor. Buradaki model sık iğne ile yapılan güzel bir modeldir.

İğne oyaları günümüzün en çok merak edilen sanat dalları arasında yer alır. Yapımı oldukça zor olan bu iş grubu, birçok kadının oldukça büyük ilgisi ile karşılaşır. İğne oyasını sırf kadınlara öğretmen için birçok halk eğitim merkezi aktif olarak kurs açmaktadır. Kendiliğinden öğrenilemeyen bu iş kadınların dayanışması ile nesilden nesile aktarılarak günümüze kadar gelmeyi başarmıştır.

Özellikle yemeni ve tülbentler için tercih edilen iğne oyaları ile birbirinden güzel yazma kenarları hazırlanır. İnce işçilik isteyen bu iş titizlik ile çalışılarak ürünler elde edilmesini sağlar. Gelir elde etmek isteyen kadınlar için ise oldukça sağlam bir ekmek kapısı durumundadır. Özellikle evlenme çağında kızı bulunan anneler çeyizine koymak için iğne oyası yapan kadınlara giderek çeyizlik ürünler satın alır.

Zahmetli Ama Bir O kadar Da Güzel İğne Oyaları

İğne oyalarını yapmak oldukça zordur. Ancak karşılığında elde edilen ürünün kusursuzluğu düşünüldüğünde verilen emeklere gerçekten değdiği düşünülür. Örgü grupları arasında yapılması en zor olan iş iğne oyasıdır. İğne oyasından yapılan havlu kenarları modelleri, yazmalar her dönem büyük bir ilgi gören ürünler arasında yer alır.

Sık İğneli İğne Oyası Modeli Yapılışı

İğne oyası örmek isteyen kadınlar için internet üzerinde de birçok anlatımlı iğne oyası videosu bulunması mümkündür. İzleme yolu ile kolayca öğrenilebilecek olan bu iş, tekrar tekrar denemeler sayesinde öğrenilebilir. Günümüzde büyük bir tutku olan iğne oyaları gelecekte de kadınlar tarafından tercih edilmeye devam edecektir.

Sık İğneli İğne Oyası Modeli Yapılışı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.