Kolay Hobiler

Sık Sık Karşılaştığımız Tığ İşi Örümcekli Yelpaze Oyası

21 Mayıs 2019
Sık Sık Karşılaştığımız Tığ İşi Örümcekli Yelpaze Oyası

Yazmalarda sık sık karşılaştığımız ve bir çok kişinin nasıl yapıldığını bilmediği tığ işi ile yapılan örümcekli yelpaze oyası yapılışı.

Eski yılların da günümüzün de sevilen oya motiflerinden biri olan çok yönlü tığ oyası modeli her yaştan kadın için favori bir model. Tığ işlerinde en mühim konulardan biri, oyayı yaparken severek yapmak ve yeri geldiğinde saatler harcamak. Ancak o zaman gerçekten emek verilmiş bir el emeği göz nuru oya söz konusu olabilir… Güzel olan her şey belli başlı emeklerden geçer. 

Gelelim şimdi çok yönlü tığ oyası modelimize. Nasıl yapılır? Zor mudur? Becerebilir misiniz? Tüm sorularınızın cevapları bir sonraki satırımızda.

Yapılışı çok basit, kolay bir model ve tabikide becerebilirsiniz. Gerçekten aklınıza koyduğunuz bir şeyi başarmak kadar kolay bir şey var mıdır? Bırakın size yardımcı olalım. Yazma modellerinize modern görünümde geleneksel bir detay ekleyelim ve yazma oyanızı hazırlayalım. Harcayacağınız zaman ve vereceğiniz emeklerden sonra benzersiz yazma oyaları ve tülbent oyalarına sahip olmanız hiç zor olmayacak.

Tığ işi yelpaze oyası

Yazma kenarlarınıza yapabileceğiniz oyalar için bu anlatımı hazırladık. Umarız bu oyayı öğrenmek için kendinizi hazır hissediyorsunuzdur. Çünkü siz ne kadar çok yeni model öğrenirseniz, biz o kadar mutlu oluruz. Mutlaka internette veya sosyal medya hesaplarından birinde görmüş olacağınız bu çok yönlü tığ oyası şimdi bizim anlatımımız ile hem keyif dolu hem de basit. 

Tığ İşi Örümcekli Yelpaze Oyası

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.