Kolay Hobiler

Şimdilerde Herkesin Yaptığı Tığ İşi Oya Modeli Yapımı

29 Ekim 2019
Şimdilerde Herkesin Yaptığı Tığ İşi Oya Modeli Yapımı

Şimdilerde herkesin elinde olan ve popülerliğini uzun süredir elinde tutan tığ işi oya modeli yapılışı ile sizlerde modeli öğrenmek ister misiniz?

El emeği ürünler son yıllarda daha çok ilgi görmeye başladı. Son yıllarda eski dönemlere özlemin gittikçe artması sebebi ile eskiden kullanılan her şey yeniden kullanılmaya başlandı. Bu konu ile ilgili örnek verecek olursak; eskiden işlenen çeyizlik yazmalar günümüzde de çok fazla rağbet girmeye başladı. Elişi yaparak geçimini sağlayan kadınlar, çeyizlik yazma isteyen müşterilerine istediği model ve motifleri işleyerek teslim ediyor, karşılığında ise emeğinin hakkını alıyor. Bu sayede hem ev bütçesine katkı sağlayan kadın mutlu oluyor, hem de geçmişe özlem duyan kişiler mutlu oluyor. Tığ işi modelleri arasında çeyizlik yazmalar dışında, tülbentler, yazmalar, oya modelleri, havlu kenarları, şal modelleri, patikler, eldivenler, şapkalar ve daha sayamayacağımız kadar fazla örnek çeşidi bulunur. 

Elişi Yaparak Para Kazanmak 

Herkesin Elinde Olan Tığ İşi Oya Modeli

Elişi yaparak geçimini sağlayan binlerce kadın, hem para kazanmanın mutluluğunu yaşar, hem de evine katkı sağlamanın mutluluğunu yaşar. Aynı zamanda bir şeyler üretmenin verdiği mutluluk ve huzur paha biçilemez. Son yıllarda uzman doktorların dahi önerdiği elişi, zihni canlı tutan harika bir hobi hâline gelmiştir. Elişi yapmak istediğinizde binlerce oya örnekleri arasından seçim yaparak, dilediğiniz modeli örmeye başlayabilirsiniz. İleriki yaşlarda erken bunama, unutkanlık ya da alzheimer gibi hastalıklara yakalanmamak adına elişi yapmak son derece önemlidir. Çünkü elişi yaparken aklınızda tuttuğunuz sayılar, motifin desenleri, nerede kaç zincir çekeceğiniz vs. gibi birçok nokta hafızanızı siz farkında olmadan güçlü tutmayı başarır. Keyifli ve sağlıklı günler geçirmeniz dileğiyle.. 

Herkesin Elinde Olan Tığ İşi Oya Modeli

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Zübeyde dedi ki:

    çok güzel olmuş maşallah