Kolay Hobiler

Şimdilerin En Moda Tığ İşi Oyasını Buradan Öğrenebilirsiniz

20 Ağustos 2019
Şimdilerin En Moda Tığ İşi Oyasını Buradan Öğrenebilirsiniz

Şimdilerde en çok moda olan tığ işi oya modelini buradan öğrenebilirsiniz. Üstelik videoyu izleyerek aşama aşama nasıl yapıldığına bakabilirsiniz.

Tığ ile yapılan çok farklı ve güzel elişi örnekleri mevcuttur. Birbirinden güzel yazma oyaları, şallar, çeyiz için yapılan örtüler, hep tığ ile yapılan tasarımlardır. Geleneğimizde geniş yer bulan tığ işleri, günümüzde de zevkle yapılan tasarımlar arasında yer alır.

Tığ işi, pek çok bayanın zevkle yaptığı uğraşlar arasındadır. En karmaşık gibi görünen tığ işleri, aslında o kadar zor dokunmamaktadır. Bu konuda yardımcı olacak pek çok anlatımlı site bulunur. Anlatımlı tığ işi motiflerini içeren dergiler, bu konuda hevesli olan hanımların tercih edeceği kaynaklar arasındadır. Tığ işleri, oldukça zevkli hobiler arasındadır. Çok şık masa örtüleri, yemeni kenarları, aksesuarlar, bu şekilde yaratılacaktır.

En Moda Tığ İşi Oya Modeli

El Emeği Göz Nuru Tığ İşi Modeller

Tüm dünyada tığ ile yapılan modeller, ev dekorasyonunda geniş yer bulur. El emeği olduğu kadar, son derece de güzel tasarımlardır. Tığ ile kolye ve küpe gibi farklı kişisel aksesuarlar da yapılmaktadır. Bazı perdelerin tığ ile yapıldığı görülmektedir. Yastık kenarları ve ev aksesuarlarında geleneksel bir zariflik, tığ oyaları ile sağlanmaktadır. Şallar ve yeleklerde, elbise yakalarında da kullanımı yaygın olan tığ işleri, kıyafetlere ayrı bir güzellik katacaktır. Boş vakitlerini değerlendirmek isteyenler için önerilen tığ işleri, hediyelik olarak ta dokunabilir. Tığlar ile birbirinden güzel modellerde örtüler ve yazmalar yaratılabilir. Uygun malzeme temini neticesinde, biraz sabır göstererek en güzel tasarımlar meydana getirilecektir.

En Moda Tığ İşi Oya Modeli Yapılışı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.