Kolay Hobiler

Simli İple Minik Süpürgeler Örgü Şal Yelek Modeli Yapımı

13 Mayıs 2019
Simli İple Minik Süpürgeler Örgü Şal Yelek Modeli Yapımı

Simli iple yapılan minik süpürgeler örgü modeli bebek yelekler, bayan yelekleri, şal ve çeyizlik örgülerde kullanılan, şiş işi bir örgü tekniğidir.

Örgü iplik, tığ ya da şişlerden ilmikler yapılarak oluşturulan modellerdir. Şal, battaniye, hırka gibi pek çok farklı alanda kullanılabilen örgüler geçmişten günümüze kadar gelebilmeyi başaran el işleri arasında yer almaktadır. Çünkü örgüler, çok eski yıllardan beri büyüklerimizin el emeği göz nuru hazırladıkları şeylerdir. Özellikle bebeklere ve yeni gelinlerin çeyizlerine farklı örgü modelleri özenle hazırlanır. Aslında hem şiş işi örgülerin hem de tığ işi örgülerin onlarca modeli bulunmaktadır. Bu örgü modellerinden kendi zevkinize en uygun olanı seçebilir ve örmeye başlayabilirsiniz. 

Minik Süpürgeler Örgü Modeli

Bu yazımızda da çok seveceğiniz ve çok kolay bir şekilde yapabileceğiniz bir örgü modeli ile karşınızdayız. Bu örgü modeli, örgü modelleri arasında çok sık tercih edilen ve oldukça şık bir görüntüye sahip olan bir modeldir. Annelerin, anneannelerin ve babaannelerin çeyizler için ya da yeni doğan bebekler için sıklıkla kullandığı örgü modelleri arasında yer alan bu modeli kolaylıkla yapacağınızdan eminiz. Eğer siz de çeyizlerin için ya da bebekleriniz için farklı bir örgü modeli yapmak istiyorsanız bu model tam size göre. Bu örgü modelini öğrenmek için videomuzu izlemeye başlayabilirsiniz. Videoyu izlerken anlattığımız örgü modelinin ne kadar basit ve şık olduğunu sizde fark edeceksiniz. Ayrıca bu örgü modelini yaparken istediğiniz renkte ip seçebilir ve modeli istediğiniz alana uygulayabilirsiniz. 

Simli İple Minik Süpürgeler Örgü Modeli

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.