Kolay Hobiler

Simli İplede Örülen Kolay Ajurlu Örgü Şal ve Bluz Motifleri

8 Haziran 2019
Simli İplede Örülen Kolay Ajurlu Örgü Şal ve Bluz Motifleri

Simli iplede yapılan ajurlu yelek örneği, bebek yelek modelleri, bayan yelek modelleri ve daha bir sürü yerde kullanabileceğiniz kolay bir model.

Örgü örmek çok ideal ve zevkli bir iştir. Bununla beraber işi bilene çok iyi para kazandıran bir iştir. Örgü örerek boş vakitlerini değerlendiren ve aynı zamanda evine maddi katkıda bulunan birçok bayan bulunmaktadır. Örgü hem tığla hem şişle örülebilir. Tığ ya da şişle örgü örmek yetenek meselesidir. Bazı insanlar tığla daha iyi ürünler örebilirken bazı insanlar şişle daha rahat örgü örer. 

Tığ ile örülen örgü modelleri daha ince ve kibar dururken şişle örülen örgü modelleri daha kalın olur ve her birinin kullanım alanı farklıdır. Örneğin bir tülbent oyasını şişle öremeyeceğiniz gibi bir atkıyı da tığ ile öremezsiniz. 

Simli İple Örülen Örgü Modeli

Örgü modelleri yapılırken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Örneğin tığ ile bir motif örecekseniz kullanacağınız tığın numarasına çok dikkat etmelisiniz. Bazı örgüler ince tığla daha iyi örülürken bazı motifler kalın tığla ile daha hoş durur. Bununla beraber ip seçimi de çok önemlidir. Örneğin bir fular örerken dantel ipi kullanamazsınız. 

Eğer standartlara uygun bir örgü örerseniz özellikle anlatımlı örgüler kitabına uyarak motif yaparsanız çok daha önden gelirsiniz. Bu sayede hem daha başarılı olabilirsiniz hem de güzel kazanç elde edebilirsiniz. Aynı şekilde internetten video izleyerek de örgü örmek için gerekli tüm bilgileri öğrenerek örgü alanında profesyonel örgü ören bir birey olabilirsiniz. 

Simli İplede Örülen Örgü Modeli

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.