Kolay Hobiler

Simli İplerle Yapılan Örgü Modeli Kolay ve Şık Görünüyor

8 Eylül 2019
Simli İplerle Yapılan Örgü Modeli Kolay ve Şık Görünüyor

Örgü modeli simli iplerle yapıldığı zaman çok şık görünüyor. Bu yazıda hem normal ip hemde simli iple yapılan ajurlu örgü modeli anlatılmıştır.

Örgü Modelleri Kullanım Alanları

Örgü modelleri kadınların en çok sevdiği el sanatlarından bir tanesidir. Geçmiş yıllardan günümüze kadar gelerek, yıllar geçse de hala bütünlüğünü koruyan bir el işidir. Örgü örmek kadınların stres artmasına neden oluyor. Bu yüzden kadınlar örgü örmeyi çok seviyorlar. Birçok örgü modeli bulunmaktadır. Yazlık örgüler, kışlık örgüler, bebek örgüleri battaniyeler, atkılar, bereler daha birçok modeli mevcuttur. Örgü yapmak kolaydır. Örgü örmeyi bilmeyenler için internette videolar vardır. Bu videolardan bakarak örgü örmeye başlayabilirsiniz.

yeni ajurlu örgü modeli

Bebek Örgüleri Çok Seviliyor 

Çevremizde bir bebek dolduğu zaman hemen ona örgü örmeye başlarız. Bebek örgüleri son zamanlarda daha çok modelleri örülmeye başladı. Bebek örgüleri arasında en çok dikkat çeken atkılar, yelekler ve bebek battaniyeleridir. Örgü modelleri arasında hırkalar da sevilerek kullanılıyor. Hırka modellerinde en çok ilgiliyi salaş modeller çekiyor. Örgüler Kış ayları için çok önemlidir. Soğuk havalarda insanları sıcak tutar. Bu yüzden kişiler sevdiklerini her zaman kışlık örgü modelleri örüyor. Atkı, bere, şapka, hırka çorap ve benzeri ürünleri kış aylarında kullanarak kışın soğuk havasından korunuyorlar. Bazı kadınlar ördükleri el emeği örgüleri, satarak maddi gelir elde ediyorlar. İnternette kendilerine ait sayfa açarak örgü modellerini o sayfaya yükleyerek internet üzerinden satış yapıp para kazanıyorlar. Bu sayede az da olsa aile bütçesine katkıda bulunup kendi paralarını kazanmayı başarıyorlar. Örmüş oldukları örgüleri, örgü örmeyi bilmeyen insanlara satarak, kendileri para kazanıp örgü örmeyi bilmeyenlerin de örgü sahibi olmasına yardımcı oluyorlar.

Simli İplerle Yapılan Ajurlu Örgü Modeli

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.