Kolay Hobiler

Sipariş Rekoru Kıran En Modern Tam 35 Tane Tığ İşi Oya Modeli

23 Mayıs 2020
Sipariş Rekoru Kıran En Modern Tam 35 Tane Tığ İşi Oya Modeli

Çok moda olacak olan 35 tane tığ işi oya modelleri görenlere mutluluk veriyor. Tığ oyalarını buradan bir bir inceleyebilirsiniz.

Tığ ipliği ile bir şeyler örmenin en önemli püf noktası, ilinize uygun tığı bulunabilmektir. İlinize uygun bir tığ bulduğunuz takdirde yapabileceklerinizin sınırı yoktur. Düz teknik yine tığ ile de yapabileceğiniz bir tekniktir. Her zaman aynı teknikleri kullanmaktan sıkılıyorsanız, tığ işleri modellerini içeren internet videolarını inceleyerek daha fazla model ortaya çıkarabilirsiniz.

Tığ işleriyle ilgili bilinmesi gerekenler

Tığ ile ilmek oluşturmak istiyorsanız öncelikle düğümlü halka oluşturmanız gerekmektedir. En güzel tülbent oyaları bile düğüm teknikleri ile kolayca yapılabilmektedir. Tıpkı şiş modelinde de olduğu gibi tığ oyalarında da biraz el becerisine ihtiyacınız vardır. Parmağınıza doladığınız ipin gergin durması, modelinizin ne kadar güzel çıkacağını etkilemektedir. Tığ işinde trabzan tekniğini uygulamak istiyorsanız zincir oluşturmanız gerekmektedir. İstediğiniz boydaki zincire ulaştıktan sonra ipi zincir yapıp, yoga geçirerek son yuvaya batırmanız gerekmektedir. Daha sonra tığ geri çekilir ve iplik dolanarak çıkarılır. Tığda oluşan üç halkandan sonra, ipte iki halka kalana kadar iplik halkanın içerisinden geçilir. Son işlemde ise, iki halkanın içinden tığı geçirip sonucunda trabzan elde edebilirsiniz. Yazılı anlatımları anlamadığınız takdirde, internette yayınlanmış videolardan ya da bu işleri bilen büyüklerinizden yardım alabilirsiniz.

Tığ işinde sık iğne yapmak ne anlama gelir?

Tığ oyalarında diğer önemli noktalardan biride sık iğne oluşturmanızdır. Trabzanı yapan birisi, sık iğne yaparken çok fazla zorlanmamaktadır. Sık iğne tekniğini öğrendiğiniz takdirde, çok başarılı havlu kenarları yapabilir ve bunlardan gelir elde edebileceğiniz gibi evinizde de kullanabilirsiniz. Tıpkı trabzandaki gibi zincir oluşturun. İpi dolamadan tığı son yuvaya batırın ve yuvadan ipi çıkartırken ipliği tığa dolayarak bir ilmek çekiniz. İki iplikten çekilen iplik, sık iğne tekniğini oluşturmaktadır.

Çok Moda Olacak 32 Tığ İşi Oya Modelleri

Modası geçmeyen tığ oyası modeli
Bomba Tığ İşi Oya Modeli
Eli Maşalı Tığ Oyası
Dönüp Baktıran Tığ İşi Oya Modeli
En şahane tığ işi oya modeli
Canm Gelinim Tığ Oyası
Büyüleyici tığ işi oya modeli
Kırmızı Siyah Tığ İşi Oya Modeli
Tembel Gelin Tığ Oyası
El Ele Kol Kola Tığ Oyası
Şişle yapılan tığ işi oya modeli
Kızı Yaptı Annesi Taktı Tığ Oyası Modeli
Yazmayı Görümce Seçti Tığ İşi Oya
Bu Haftanın Yeni Trendi Olan Tığ İşi
Kaynanama Dert Oldu Tığ İşi
Hayran Bırakan Tığ İşi Oya Modeli
Dayanamaz Yaparsın Tığ İşi
Hem Geleneksel Hem Pratik Tığ İşi Modeli Yapımı
Yetenekli Ellerle Tığ İşi
Model Paylaştıkça Güzel Tığ İşi
Model Paylaştıkça Güzel Tığ İşi
Muhteşem İkili Tığ Oyası
Dostu Düşmanı Çatlatan Tığ Oyası
Hayır Diyemeyeceğiniz Tığ Oyası
Salkımlı Tığ İşi Oya Modeli
Tığ İşi Harika Model
Şeker mi şeker tığ oyası
Yol Arkadaşları Tığ Oyası
Serum Halkadan Tığ Oyası
Mor Çiçekli Tığ Oyası
Kalıp Gibi Duran Tığ Oyası
Kırmızı Tığ İşi Yazma OyasıETİKETLER: ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.