Kolay Hobiler

Sıradan Oyalardan Sıkılanlara Farklı İğne Oyası Modeli

10 Kasım 2019
Sıradan Oyalardan Sıkılanlara Farklı İğne Oyası Modeli

Sıradan oyalardan sıkılanlar için yepyeni gösterişli iğne oyası modeli. Ortasındaki boncuklar göz kamaştırıyor.

Geleneksel Kültür Öğesi İğne Oyaları

Geleneksel kültürümüzün sessiz konuşmasının en güzel örneğini iğne oyası modelleri ile görmekteyiz. İğne oyası iğne ile ipin buluşup günlük olayların sessiz konuşmasının en güzel yansımasıdır. El emeği göz nurunun en küçük motiflere bile renk renk işlenmesidir. Kadınlarımızın fedakarlığı, sabrı, hoş görüsü ve çalışkanlığını en güzel şekilde iğne oyaları yansıtır. Motiflerde emek ve yürek buluşunca ortaya sanat eserlerinin en güzeli ve kalıcı olanı çıkmaktadır. İğne oyası işleyen kişinin yüreğin gizli köşelerinde almış duyguların harekete gelmiş halidir. Tığ oyaları da güzel ama iğne oyası daha dikkat çekicidir. İğne oyası daha zarif durduğu için ilk tercih edilendir.

 Yüzlerce Oya Modeli Var

İğne oyalarında ki modellerinin çok olması kültürümüzün zenginliğinden ileri geliyor. Kadınlarımızın da çalışan olup üretken olması da iğne oyası modelleri sayısının artmasında en önemli bir etkendir. Yöresel olarak iğne oyaları farklı isimlerle de karşımıza çıkabilir. Her yörenin kendine has yaşadıklarını yansıtan isimleri vardır.

Sıradan Oyalardan Sıkılanlara İğne Oyası Modeli

Sipariş Verirken Dikkat Edilmeli

İğne oyası bilmeyenler internet üzerinden veya tanıdıkları aracılığı kolaylıkla iğne oyası bilenlere ulaşarak iğne oyası yapılması için sipariş verirler. Burada dikkat edilecek ayrıntılar olduğunu unutmamak gerekir. Yazma, havlu, örtüler, pike, tülbent, namaz örtüsünün renkleri ile yapılacak oyanın renkleri uyum sağlamalıdır. Havlular için havlu oyaları yeterli ama isteye göre inci, pul, palet, boncuk işlenerek farklı bir şık görünüm yakalanır. Tespih başlarına yapılan iğne oyaları da kullanıldığı veya hediye edildiği zaman çok dikkat çekicidir. Sevdiklerinize kalıcı güzel ve anlamlı bir hediye olacaktır.

Sıradan Oyalardan Sıkılanlara İğne Oyası Modeli

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.