Kolay Hobiler

Sıralı Badem Çiçekleri İğne Oyası Yazma Kenarı Yapılışı

17 Mayıs 2019
Sıralı Badem Çiçekleri İğne Oyası Yazma Kenarı Yapılışı

İğne oyası paylaşımlarında bugünkü model sıralı badem çiçekleri modelidir. İsteyenin yazma isteyenin havlu yapabileceği bir oyadır.

İğne oyası yapmak el işi sanatları arasında el emeği göz nuru işler diye adlandırılır. Göz yoran emek isteyen iğne oyaları tamamlandığı zaman işlenmiş olduklar şeylerin çevresinde harika görünür. Yazmayı yazma yapan ve havluyu havlu yapan etraflarındaki oyalardır. Gerek tığ gerekse iğne oyası ile yapılan oyalar ile yazma ve havlular süslenmektedir. Yüzlerce yıldır havlu ve yazmalar bu şekilde süsleniyor. Günümüzde hala çeyiz hazırlayan kadınlar bohçalara yazmalar ve havlular koyuyorlar. Üstelik bu yazma ve havluların çoğu da el işlemesidir. İğne oyası ile süslenenler de en sık tercih edilenler arasında bulunuyor. Şimdi paylaştığımız modelin ismi badem çiçekleri oyasıdır.

Sıralı Badem Çiçekleri İğne Oyası

Sıralı oya severler için şahane bir model. Sıralı badem ya da bir diğer adıyla çilek iğne oyası yazmalara çok yakışacak. Anlatımı 11 dakika süren iğne oyası modelini hemen sende öğren! Bunun için yapman gereken videoyu izlemek!

Sıralı Badem Çiçekleri İğne Oyası Modeli

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.