Kolay Hobiler

Sıralı Başaklar Şiş İşi Örgü Kadın ve Bebek Yelekleri Modeli

26 Nisan 2019
Sıralı Başaklar Şiş İşi Örgü Kadın ve Bebek Yelekleri Modeli

Sıralı başaklar örgü modeli şişle örülen, yetişkin ve çocuk yelekleri, battaniyeler ve şallarda kullanılan kolay bir örgü tekniğidir.

Örgü denildiğinde aklımıza şiş ile birlikte yün ipliklerin dokuması gelir. Bizler bunlarla çoğunlukla sevdiklerimize kazak, hırka, yelek, etek, elbise ve özellikle de yeni doğan bebeklerimiz için çeşit, çeşit kıyafetler, patikler, yelek veya şapkalar yaparız. Geçmişimizden günümüze kadar genellikle örgü denilince akla bu tür işler gelse de günümüzün modasında puflar, oyuncaklar veya farklı süs eşyaları da yapılmaktadır.

Sıralı Başaklar Örgü Modeli

Üretmeyi seven bir insansanız ve boş vakitlerinizi iyi değerlendirmek istiyor, bu sürede ailenize ve sevdiklerinize hediye edebilecek türden işler yapmayı düşünüyorsanız örgü dokumacılığı aklınıza gelebilecek ilk işlerden olmalıdır. Hem manevi değeri yüksek, hem de kullanışlı bir hediye türüdür. Maddi gideri de pek az olan örgünün, yapım aşamasında stresinizi atar ve yaptığınız işi keyifle yaparsınız.

Her bir motifi 14 ilmek ve 14 sıradan oluşan sıralı başaklar örgü modelinin tüm detaylarını öğrenmek için aşağıdaki videoyu izle!

Sıralı Başaklar Örgü Modeli Yapılışı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.