Kolay Hobiler

Sıralı Şemsiyeler Mevsimlik Örgü Modeli Yapılışı

13 Ekim 2019
Sıralı Şemsiyeler Mevsimlik Örgü Modeli Yapılışı

Sıralı şemsiye motifleri ile yapılan mevsimlik örgü modeli. Hem yazlık hemde kışlık yelek, şal ve bluzlarda kullanılan harika bir örnek.

Rahatlatıcı ve aynı zamanda yaratıcı bir hobi olan örgü örmek, sürekli teknolojinin gelişmiş olduğu dünyada yeniden gündeme gelmeye başlamıştır. Özellikle kış aylarında, örgü örmek daha eğlenceli bir aktivite olmaktadır. Yaptığınız örgü modellerini hem çeyizinize ekleyebilir hem de etrafınızdaki sevdiğiniz insanlara, eşinize dostunuza ya da akrabalarınıza hediye edebilirsiniz. Örgü örmeye yeni başlayan biriyseniz, bu aktiviteyi internet üstünde yer alan videoları izleyerek de yapabilirsiniz. Örgü modelleri tamamen sizin yaratıcığınıza ve hayal gücünüzü göre oluşturulabilmektedir. 

Örgü ile, yelek, atkı, kazak, eldiven, şapka gibi kullanışlı eşyalar örebilirsiniz. Hatta el emeği olması açısından, sevdikleriniz sizin yaptığınız bir şeyleri giymeyi daha çok sevmektedir. Eski zamanlarda birbirini seven kişiler atkı örerek sevdiklerini birbirine gösterirlerdi. Siz de çok güzel yelek modelleri ile örgüler hazırlayarak, sevdiğiniz kişilere hediye edebilir ve onu mutlu edebilirsiniz. Yelek sıcak tutan bir giyecek olması açısından, özellikle kış aylarında çok fazla kullanılmaktadır. Böyle zamanlarda sevdikleriniz üşümesin istiyorsanız siz de yelek örmeyi tercih edebilirsiniz.

Sıralı Şemsiyeler Örgü Modeli Yapılışı

İnternet üzerinden birçok örgü yapılışları videosu izleyebilir ve ortaya çok güzel örgü modelleri çıkarabilirsiniz. En bilinen örgüler her zaman kültlüğünü korumuş ve herkes tarafından tercih edilir olmuştur. Düz örgü, ters örgü, haroşe örgü, selanik örgüsü, nohut örgü, hasır örgü, buğday başağı örgü, istiridye örgü, fiyonk örgü gibi örgü modelleri özellikle örgüye yeni başlayan kişilerin yapabileceği örgü modelleridir.

Sıralı Şemsiyeler Örgü Modeli Yapılışı

ETİKETLER: ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.